Erdoğan: Rabbim bize Afrin savaşında fethi yakın kılsın, çünkü müjdesi var

Erdoğan, Erzurum'da Afrinde hayatını kaybeden Muhammed Kır'ın cenaze törenine katıldı

Erdoğan: Rabbim bize Afrin savaşında fethi yakın kılsın, çünkü müjdesi var

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'da Afrin’de hayatını kaybeden Muhammed Kır'ın cenaze töreninde konuştu.

Erdoğan, Afrin'le ilgili olarak, "Tüm şehitlerimiz için ve şu anda terör mücadelesinde olsun, özellikle de Afrin savaşında Rabbim bizlere fethini yakın kılsın diyorum. Çünkü müjdesi var. İnşallah bu müjde de bize yaklaşıyor diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı

Erdoğan'ın açıklamaları:

Onlar Peygamberlere en yakın makamda muamele görecekler. Düşünmesi gereken biziz. Peygamber efendimize uğurluyoruz. İnşallah komşu olacaklar. Şehitlerimiz büyük bir mücadeleyi, dinimiz için, özellikle vatan, millet, ezanımız için verdiler, veriyorlar. Şu anda Muhammedimiz bizi dinliyor.

‘MÜJDE DE BİZE YAKLAŞIYOR’

Muhammedimiz aslında ismini Mehmetçiğin; Osmanlı, Muhammedi kullanmamış, olur ya ona uymayan bir şey yapabilir, inceltmiş, Mehemmed demiş, sonra Mehmet demiş, ordumuzun mensuplarına da küçük Muhammed adına Mehmetçik demiş. İslam dünyasında böyle başka asker yok. Rabbim, rahmeti ile inşallah tecelli etsin. Bizlere de bu makamı inşallah lütfetsin diyorum. Tüm şehitlerimiz için ve şu anda terör mücadelesinde olsun, özellikle de Afrin savaşında Rabbim bizlere fethini yakın kılsın diyorum. Çünkü müjdesi var. İnşallah bu müjde de bize yaklaşıyor diye düşünüyorum.

Kaynak: Habertürk

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 23:56

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 2 yıl Önce

Allah seni helak etsin allah mazlumları Senin zülmünde korusun allah sana oy Veren kürdü Peru perişan etsin

SIRADAKİ HABER