Erdoğan 'polisine' seslendi: Arkanızda Cumhurbaşkanı var, rahat olun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İç Güvenlik Paketi'ne işaret ederek, 'Bu yasa polisi güvenceye alıyor, rahatsız olanlar var' diye konuştu

Erdoğan 'polisine' seslendi: Arkanızda Cumhurbaşkanı var, rahat olun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Polis Haftası nedeniyle Ak Saray’da yaptığı toplantıda polislere seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, "Buradan tüm polislerimize sesleniyorum. Sizin arkanızda millet var, devlet var, hükümet var, Cumhurbaşkanı var, rahat olun," dedi.

"'İÇ GÜVENLİK YASASI'NI İMZALAYACAĞIM"

Erdoğan konuşmasının devamında "İç Güvenlik Paketi"ne işaret ederek, yasanın "polisin güvencesi" olduğunu dile getirdi. Erdoğan şunları söyledi:

"Bunlar Savcımızın şehit edilmesi olayında gerçek yüzlerini gösterdiler. Birinci saatte de yapılabilirdi ama yapmadık. Görüşmelerle Mehmet Selim kardeşimizi kurtarabilir miyiz diye mücadele ettiler. Ben o operasyondaki kardeşlerimi tebrik ediyorum. Milletimiz ile polisimiz arasına nifak tohumu ekenlere fırsat vermeyeceğiz. İç Güvenlik Paketine neden karşı çıkıyorlar. Bugün İç Güvenlik Yasası’nı imzalayacağım. Tek dertleri var, polis güvencede olmasın. Bugüne kadar hep öyle hareket ettiler. Bu yasa polisi biraz daha güvence altına aldığı için, daha bu noktada ileriye ulaşabilmesi noktasında, onları bu rahatsız etmeye başladı."

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2015, 18:33

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER