Erdoğan: Milli seferberlik ruhu içerisinde mücadele edeceğiz

Cumhurbaşkanı, Kayseri'deki saldırıyla ilgili açıklama yaptı

Erdoğan: Milli seferberlik ruhu içerisinde mücadele edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'deki saldırıya ilişkin "Bölücü terör örgütü tüm imkanlarını kullanıyor. Türkiye terör örgütlerinin ortak saldırısı altında" dedi.

Erdoğan yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Terör eylemleri, asker ve polislerimizle birlikte 79 milyon vatandaşımızın tamamını hedef almaktadır. Türkiye, terör örgütlerinin ortak saldırısı altındadır. Özellikle bölücü terör örgütü, tüm imkanlarını kullanmaktadır. Eylemlerin biçimi ve hedefleri, bölücü terör örgütünün asıl gayesinin Türkiye'nin önünü kesmek, ayağına çelme takmak, gücünü ve enerjisini başka yönlere yoğunlaştırmak olduğunu tüm açıklığıyla ortaya koymaktadır.

Maruz kaldığımız bu saldırıların, bölgemizde yaşanan olaylardan, özellikle Suriye ve Irak'taki gelişmelerden, hatta ekonomideki dalgalanmalardan bağımsız olmadığını biliyoruz. Bu terör örgütlerine karşı, milletimizle birlikte, bir milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz."

"15 TEMMUZ'DAN DERS ALMAMIŞLAR"

Başbakan Binali Yıldırım'da Kayseri'deki saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı. Yıldırım şunları söyledi:

​"15 Temmuz'dan ders almamışlar. Adı ne olursa olsun, hangi kılıkta gelirse gelsin terör alçaklıktır, insanlık suçudur. Bu olaylar milletimizin ve bizim terörle mücadele gücümüzü zayıflatmaz."

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 22:48

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER