Erdoğan meydanlara iniyor: 40 ilde 'evet' mitingi yapacak

Erdoğan'ın kampanyaya şubat ayının ikinci haftasında başlaması planlanıyor

Erdoğan meydanlara iniyor: 40 ilde 'evet' mitingi yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, anayasa değişikliği referandumunda halktan 'evet' oyu istemek için 40'a yakın ilde toplu açılış ve miting düzenleyeceği iddia edildi.

Buna göre Erdoğan, televizyonlara da çıkarak getirilmek istenen yeni sistemi anlatacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, nisan ayında yapılacak referandum kampanyası için meydanlara iniyor. Erdoğan'ın kampanyaya şubat ayının ikinci haftasında başlaması planlanıyor.

Erdinç Çelikkan'ın Hürriyet'teki haberine göre Erdoğan şubat ayının ortalarında yurtiçi ziyaretlerini arttıracak. Erdoğan, nisan ayında yapılacak referandum öncesinde büyükşehirler başta olmak üzere yaklaşık 40 ilde miting düzenleyecek. Erdoğan bu çerçevede İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Bursa, Antalya, Konya, Gaziantep, Adana, Samsun, Erzurum, Çanakkale, Kocaeli, Diyarbakır, Yozgat, Van gibi illerde toplu açılışlar ve toplantılar düzenleyecek.

TELEVİZYONLARDA ANLATACAK

Erdoğan, referandum sürecinde yeni sistemi anlatmak için bazı televizyon programlarına da çıkacak. Cumhurbaşkanlığı'nda süreçle ilgili planlamaların devam ettiği, gidilecek il sayısı ve kampanya sloganlarının kısa sürede netleşeceği öğrenildi.

Erdoğan, referandum sürecinde miting yapması konusunda, "Şu anda bizim meydanlarda olmamıza mani bir hal yok. Birçok etkinlik olacaktır. Arkadaşlarımızla değerlendirmelerimizi yaparız, şu an meydanlardayım. Bunun değerlendirmelerini yaptıktan sonra kararımızı veririz. Kaldı ki bir Cumhurbaşkanı olarak, Cumhurbaşkanlığı üzerinde geleceğin hazırlandığı süreç bizi de ilgilendirecektir" demişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 09:20

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAYIR
HAYIR - 3 yıl Önce

Her gidtigin ilde yuzune tukurecekler dietedore nah var

ekrem
ekrem - 3 yıl Önce

muhtarlar ne olacak

SIRADAKİ HABER