Erdoğan: Makama gelirken iyi de, makamı boşalt demek neden yadırganıyor?

Erdoğan, bazı belediye başkanlarının istifa süreciyle ilgili soruları yanıtladı

Erdoğan: Makama gelirken iyi de, makamı boşalt demek neden yadırganıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı AK Partili belediye başkanlarının istifaya yönlendirilmesi tartışmalarıyla ilgili açıklamada bulundu. Partiden ihraç ya da görevden alma gibi yöntemlere başvurmak istemediklerini söyleyen Erdoğan, "Bir makama getirilirken iyi de makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor?" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran ziyaretinden dönüşünde, bazı belediye başkanlarının istifa süreciyle ilgili soruları yanıtladı.

Erdoğan, 'AK Parti'nin alışılmış bir siyasi parti olmadığını' söyledi ve istifalarla ilgili eleştirilere yönelik şunları söyledi:

"Belediyelerde görevden almanın iki yöntemi vardır. Partiden ihraç veya görevi ihmal veya kötüye kullanmaktan. Tabii ki biz bu yolları denemek istemiyoruz. Bir makama getirilirken iyi güzel de, benim metal yorgunluğu olarak tanımladığım durumlarda makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor? Benim şanım, şerefim var dersen kusura bakma ama partinin şerefi, herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir."

Cumhurbaşkanı, istifaya yönlendirilecek başkanların belirlenip belirlenmediği sorusuna şu yanıtı verdi:

"Hayır öyle bir şey olmaz. Biz olduğu zaman, bazı şeyler önümüze geldiği zaman değerlendirmemizi yapıyoruz. Allah göstermesin çok daha kötü şeyler de olabilir. 2019'un mart ayında yapılacak yerel seçimlere hazırlıkları yaparak girmek durumundayız. Kaldı ki sadece bizim partimizle ilgili değil, diğer partilerle ilgili olarak da İçişleri Bakanlığımıza şikayetler geliyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meral Akşener'in önderlik ettiği hareketle ilgili soruya ise "Daha partisini bile kuramamış kişileri gündeme getirmenin anlamı yok" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 19:20

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER