Erdoğan, 'Kürt kardeşlerine' seslendi: Bu devlet hep oralarda olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Devletimiz hukuk sınırları içinde, bölgede etkili bir mücadele yürütüyor' dedi

Erdoğan, 'Kürt kardeşlerine' seslendi: Bu devlet hep oralarda olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, muhtarlarla bir araya geldi.

Burada konuşan Erdoğan, “Tüm Kürt kardeşlerime, vatandaşlarıma sesleniyorum, bu devlet sizi kendi başınıza bırakmayacak. Sürekli sizinle beraber oralarda olacak, beraber yatıp, beraber kalkacak. Çünkü sizin huzurunuza kastedenlere karşı güvenliğinizi biz korumak durumundayız” dedi.

Erdoğan, konuşmasında özetle şu ifadeleri kullandı:

‘BU DURUMA SEYİRCİ KALINMASI MÜMKÜN DEĞİL’

“Her türlü ahlaksızlığı yapan örgütün okullara ve camilere karşı özel bir husumeti olduğunu da görüyoruz. Çünkü bunların gıdası, maddi ve manevi cehalettir. İşte son olarak Diyarbakır’daki tarihi camileri hedef aldılar. Diyarbakır’daki ilk Osmanlı eserlerinden biri olan, 1500’lü yıllarda inşa edilmiş Fatih Paşa Camii terör örgütleri mensupları tarafından yakıldı. Bütün belgeler, her şey ortada. Hadi bakalım, buna ne diyeceksin?”

“Bölücü örgüt ve onun güdümünde hareket eden sayıca az ama organize bir kesim bölge insanına adeta kan kusturuyor. Bu duruma seyirci kalınması mümkün değildir. Devletimiz hukuk sınırları içinde, bölgede etkili bir mücadele yürütüyor. Şehirlerde gerektiğinde sokağa çıkma yasağı ilan edilerek, mahalleler birer birer terör örgütünün elemanlarından temizleniyor. Burada durmak yok, aynı kararlılıkla devam edeceğiz.”

‘BÖLGE HALKINA ÇAĞRIDA BULUNUYORUM’

“Buradan bölge halkına çağrıda bulunuyorum, terör örgütü sizin maddi ve manevi varlığınızı birlikte hedef almış durumda. İnancınız namusunuzdur, bizim de namusumuzdur. İnancınıza sahip çıkın. Evladınız geleceğinizdir, evladınıza sahip çıkın.

“Özgürlük hakkınızdır, yaşama hürriyetinize, seyahat hürriyetinize, ibadet, ticaret, siyaset hürriyetinize sahip çıkın. Terör örgütünün ve onun güdümündeki yapıların iradenize ipotek koymasına asla izin vermeyin. Bölücü örgütün bu ülkeyle, bu milletle, özellikle de sizin değerlerinizle hiçbir ortak yanı olmadığını artık görmüş olmalısınız. Devletin, tamamen proje ürünü bu örgütü sokağınızdan, mahallenizden, ilçenizden söküp atmasına yardımcı olun.

“Türkiye, terör örgütü bin defa daha başkaldırsa bin defa o başı ezmeye muktedir bir devlettir. Çünkü bu devletin arkasında gücünü bin yıllık ortak geçmişinden alan bir millet var. Biz Balkanlardaki ata yadigarı camileri ihya etmeye çalışırken, dünyanın dört bir yanında ezan sesini yükseltmeye çalışırken Diyarbakır’da cami yakan, ezan susturan bir örgütün bu ortak geçmişte yeri yoktur, ortak geleceğimizde de yeri olamaz.”

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2015, 19:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
cangir
cangir - 3 yıl Önce

ula utanmadan sıkılmadan bu yalanları üretiyor den cumhur değil bizim köyün gavanı bile olamazsın xirpo.. yalan söylemene gerek yok deki işid karedeşlerime yardım etmek için bende eserleri yakıyorum camımı kilisemi köprümü fark etmez yeterki kardeşlerin olan işid barbarlarına hizmet olsun.

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

bi insan bi dünya demektir. sen kac dünyayi yiktin.

selim
selim - 3 yıl Önce

Kendi kurdugun silahlandırıp üzerimize saldıgı işid icinmi geliyon?
Sonrada hendekler duvarlar hastalarï bile almadın iceri. İşide verha silah jpg ye ambargo. Kobaneye, sengale pkk yetişti pkk artık pkk halkın yüreginde öyle bir taht kurduki natonuda abd nide al gek fayda etmez.

tıtanık
tıtanık - 3 yıl Önce

biiri kürt kardeşmi dedi utanmadan

ağrı
ağrı - 3 yıl Önce

yahu bu devlet buralarda olmasa kafamız daha rahat olacak be niye anlamiyorsunuz be adam