Erdoğan: Kürt de olsa o benim kardeşim

Erdoğan, İstanbul seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu

Erdoğan: Kürt de olsa o benim kardeşim

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da iş insanları ile bir araya geldi.

Erdoğan, YSK'nın iptal kararının ardından 23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı konuşmada "Seçime, sandığa, sandıktan çıkan iradeye daima ram olduk" dedi.

Kürt illerindeki kayyım atamalarına değinen Erdoğan "Kürt de olsa o benim kardeşim, hizmet etmek benim görevimdir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Terör örgütlerinin saldırılarından, ekonomik tuzaklara kadar bu badirelerden biri Avrupa ülkesinin başına gelse yerle yeksan olurdu. Elbette terörle mücadelede can kayıplarıyla ekonomide sıkıntılarla karşılaşabiliyoruz ama unutmayın ki şehit olmak sıradan bir olay değildir. Böyle bir makama ulaşmak her yiğidin karı değil er kişinin karıdır. Onlar kaçacak biz kovalayacağız, inlerine girdik girmeye devam edeceğiz.”

“Zira bu aziz milletin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yoktur. Huzur, refah bulunana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Son haftalarda teröristlerin en üst kademelerinde olanların nasıl etkisiz hale getirildiğini duyuyorsunuz. Ortadoğululaştırmak isteyenlere karşı dimdik mücadelemizi sürdüreceğiz. Evlatlarımıza çok daha güçlü bir Türkiye bırakmayı başaracağız. Bunun yolu her birimizin işini en iyi şekilde yapmamızdan geçiyor.”

“Nasıl herkesin bir işi varsa, ülkeyi yönetmek bunun için gereken vizyonu ortaya koymak da siyasetçilerin işidir. Siyaset meslek değil kendini millete ve hizmete adamanın adıdır. Her kim siyaseti başka amaçlarla yapıyorsa ülkesine haksızlık ediyordur. Biz 40 yıldır tarihten aldığımız güçle ülkemizi daha iyiye taşımanın çabasında olduk. Siyasetçiye mücadele için gereken gücü sağlayan da gerektiği zaman tasfiye eden de millettir. Yardımı Allah’tan desteği milletten bekleyerek bugünlere geldik. Milletin emanetine halel getirmedik. Milletin iradesine ram olduk.”

“En son 31 Mart seçimlerinde de zaferle çıktık. İstanbul’da da 39 ilçenin 25’ini kazanarak tartışmasız şekilde galip geldik. Şu anda İBB tüm komisyonları AK Partilidir ve Cumhur İttifakı'dır. Zaten işin yönetim noktasında AK Parti, Cumhur İttifakının kontrolü altında olduğu ortadadır. Başkanvekillikleri Cumhur İttifakına aittir. Şimdi sadece vitrinde başkanlık olayı var.

Söylenen bazı şeyler var; 25 yıldır belediye sizde ne yaptınız? Bunu söyleyebilmek için bir insanın bakarkör olması lazım. Göreve geldiğimde İstanbul’un nasıl pislik içinde olduğunu, bu çöp dağlarından nasıl temizlediğimizi hepiniz biliyorsunuz. Bu yan gelip yatarak olmadı, çalışarak oldu. Bitmedi, İstanbul susuzdu, adeta bir vaha. Küvetlere su dolduruyorduk, benzin istasyonlarından su alır gibi bidonlarla su alıp küvete dolduruyorduk, şu anda 30 yaşındaki bir genç bunları bilir mi, bilmez? Biz Istranca Dağları’ndan Terkos’a suyu getirdik, dağları deldik.”

- İlk Belediye Başkanlığı'na geldiğimde kısa zamanda İstanbul'u çöp dağlarından temizlediğimizi biliyorsunuz. Attığımız adımlarla İstanbul'u pırıl pırıl hale getirdik.

- İstanbul susuzdu, adeta bir vaha. Küvetlere su dolduruyorduk. Bunu hep beraber yaşadık. Hafızamızı yeniden tazeleyelim. Melen'den Ömerli'ye suyu getirdik. Boğaz'ın altından tüpleri yaptık. İzmir'e suyu biz getirdik, burası CHP'li diye bakmadık. Haliç'i biz temizledik. Şimdi Haliç'te balık var. Haliç'teki çamuru borularla pompaladık. Haliç'e işi daim kılalım diye Boğaz'dan da temiz suyu bağladık. Haliç artık sirkülasyonu olan temiz bir su haline geldi. Artık balık tutulabilir hale geldi.

“Binali Yıldırım bey ile bu kişi mukayese edilebilir mi. Binali Bey benimle beraber İDO Genel Müdürü olarak göreve başladı. Şunu iyi düşünelim; 25 tane havalimanı ile aldık 56 tane havalimanı var şu anda. Kimin aklına gelirdi ya Hakkari’ye havalimanı yapılacağı. Kürt kardeşlerimi yanlış söylemlerle aldatıyorlar. Biz ayrımcı değiliz, kim olursa olsun yaradanı yaradandan ötürü sevdik ve hepsine hizmeti götürdük. Bu hizmet aynen devam edecek. Biz duramayız.

Söz verdik Batı'da ne var Doğu'da da o olacak dedik. Güney'de ne varsa Kuzey'de de o olacak dedik.  Tavsiye ederim Güneydoğu’ya gitmeyenler gitsinler görsünler, canım vatan topraklarını delik deşik ederek insanlara yaşam hakkını zehir ettiler. Evlerin altından tünel açarak yaşımı zehir etmişlerdi, biz ne yaptık? Kayyum ile evleri yeniden inşa ettik. Şu anda Diyarbakır'ı tanıyamazsınız. Geceleri pırıl pırıl şehir inşa ettik. Kim yaptı terör örgütü PKK ve siyasi kolu. Kürt de olsa o benim kardeşim, hizmet etmek benim görevimdir.”

“İstanbul’un geleceği en isabetli kararı vereceğine inanıyorum. Çevrenizde diğer partilere oy veren vatandaşlarımız varsa İstanbul’la ilgili kanaatlerinizi onlarla paylaşın.

“Cumhurbaşkanı olarak bizim şahıslarla işimiz olmaz sizim tüm mücadelemiz bu şehrin benzer bir felaketle karşı karşıya kalmaması için. Bizim bütün çabamız dünyanın gözbebeği bu şehrin ehil ellerde yoluna devam etmesidir.”

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 10:10

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
ERDOGAN: "Kürtler iğrençtir, ama oy hatırına kardeş kabul ediyorum"
ERDOGAN: "Kürtler iğrençtir, ama oy hatırına kardeş kabul ediyorum" - 10 ay Önce

lafa bak hele. "Kürt de olsa o benim kardeşim". Askeri zulme isyan eden ve bu nedenle AKP'ye artık oy vermeyen kürtleri açıkça düşman olarak gördüğünü söylüyor Erdoğan, aslında. Ama yine de kaybedilen kürt oyların geri alınması hatırına kürtleri, hak etmedikleri halde, "kardeş" olarak kabul ettiğini belirtmek istiyor Erdoğan. Gerçekte 31 Mart seçimlerinde Erdoğan bu konuda daha dürüstidi, çünkü sözkonusu 31 Mart seçim döneminde "YALLAH KüRDiSTANa" naralarıyla 20 milyon Kürt insanı kendi öz vatanlarından Kuzey Irak'a sürmekle tehdit edip kürtlere karşı güttüğü kin ve nefreti açıkça dışa vuruyordu Erdoğan.

Halk
Halk - 10 ay Önce

Kurtler uyandilar iclerinde onursuzlar cikarcilardan baska kalmadi diktedoru destekleyen sen yalnci iki yuzlu munafik yarindan sonra seni gorecegiz kaybedeceksin 2023de tarihin zirvesinde yargilanscaksin yalnci bebek kaniyla beslenen yaratisin sen

SIRADAKİ HABER