Erdoğan: Kudüs'e uzanan her eli İstanbul'a uzanmış sayarız

Erdoğan’ın gündeminde Kılıçdaroğlu ve Kudüs vardı

Erdoğan: Kudüs'e uzanan her eli İstanbul'a uzanmış sayarız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Yalova İl Kongresi'nde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Man adası belgelerinin sahte olduğunu savunan Kılıçdaroğlu'na "Yargıda hesabını vereceksin. Gün yaklaşıyor" diye seslendi.

Kudüs'e uzanan her eli İstanbul'a uzanmış sayarız” ifadelerini kullanan Erdoğan, “İsrail istemiyor diye Filistin'in, Kudüs'ün hakkını savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. BM, BM Güvenlik Konseyi ne gerekiyorsa yapacaksınız. Yapmıyorsanız hukuk içinde gerekeni yapmak için ilgili mercileri zorlayacağız” dedi.

Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

 ‘MAN ADASI’ BELGELERİ

(CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek) Avuç dolusu sahte evrak sallamakla sen kalkıp da Tayyip Erdoğan ve ailesine leke süremezsin. Yargıda hesabını vereceksin. Gün yaklaşıyor. Yargıda o hesabı vereceği gibi bundan sonra atacağı iftiraların da boynuna nasıl dolandığını görecek.

‘KUDÜS'ÜN HAKKINI SAVUNMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ’

İsrail istemiyor diye Filistin'in, Kudüs'ün hakkını savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Amerika'nın başka hesapları var diye Suriye'de bir terör devleti kurulmasına izin vermeyeceğiz. Irak'ın mezhep ve köken temelli bölünmesine seyirci kalmayacağız. AB'nin, NATO'nun, bir başka gücün ülkemizi ve milletimizi istiskal anlamına gelecek tavırlarına asla seyirci ve sessiz kalmayacağız.

Dün Bosna'da nasıl kardeşlerimizin yanında yer aldıysak, dün Kafkasya'daki kardeşlerimizin mücadelesine nasıl destek verdiysek, dün dünyanın her köşesindeki kardeşimizi nasıl yalnız bırakmadıysak, bugün de çok daha güçlü ve kararlı bir şekilde bunu yapıyoruz ve yapacağız. Ecdadımızın bize emaneti olan bu vakur duruştan asla vazgeçmeyeceğiz.

Kudüs'e uzanan her eli İstanbul'a uzanmış sayarız.

BM, BM Güvenlik Konseyi ne gerekiyorsa yapacaksınız. Yapmıyorsanız hukuk içinde gerekeni yapmak için ilgili mercileri zorlayacağız.

Kaynak: Habertürk

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 09:37

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER