Erdoğan, Küba'da diktatörlükten kalma saraydan 'büyülendi'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küba'da diktatör Batista zamanından kalma saraydan 'büyülendi': Görsem bizimkini de böyle yaptırırdım

Erdoğan, Küba'da diktatörlükten kalma saraydan 'büyülendi'

Kolombiya, Küba ve Meksika’yı kapsayan Latin Amerika seyahatini planlanandan bir gün önce sonlandıran Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Diktatör Batista zamanında yapılan Küba Devlet Sarayı için Erdoğan, "Küba’ya bakın. Sosyalizmden geliyor. Küba’daki saray beni adeta büyüledi." dedi.

"SANIRIM ORAYA HARCANAN RAKAM BİZİMKİNDEN FAZLA..."

Hürriyet gazetesinden Akif Beki’nin haberine göre, Erdoğan Küba Devlet Sarayı’yla ilgili "izlenimleri" şöyle:

Küba ziyaretinde Havana’daki saraya ilişkin de değerlendirmeler yapan Erdoğan, “(Meksika’daki başkanlık sarayı hakkında) Hadi Meksika’nın mali gücü var. 500 yıl önce de varmış demek ki yapmışlar. Küba’ya bakın. Sosyalizmden geliyor. Küba’daki saray beni adeta büyüledi. Beton yığınının içine girmiyorsunuz mesela, muhteşemdi. Yürürken duvarların arasından geçmiyorsunuz. Ağaçların, dalların, ormanların arasından geçiyorsunuz. Sanırım oraya harcanan rakam bizim Cumhurbaşkanlığı külliyesine harcanandan daha fazladır. Eskiden adalet sarayıymış. O binada oturmak istemedikleri için böyle bir yer yapmışlar. Öyle doğal falan değil. Hayli harcama yapılan bir mimariden bahsediyorum. Bizim külliyeyi yaptırmadan burayı görseydim bu şekilde yeşil ağaçlandırılmasını arzu ederdim. Ağaçlar sonradan yerleştirilmiş.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 11:59

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER