Erdoğan: Kimse ittifakta çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin yerel seçim buluşmasında konuştu

Erdoğan: Kimse ittifakta çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz

Samsun'da AK Parti ve MHP arasındaki ittifak görüşmelerinde yaşananların ardından iki parti de il başkanlarını görevden aldı. Tüm AKP  teşkilatlarından ittifak gerekliliklerine uymalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhur İttifakı'nda kimse kalkıp da çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz. Cumhur İttifakı'nın gereğine uymayanlar olursa istirahate davet ederiz.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

Hep söylediğim gibi milletimiz bize oy vermeye mecbur ve mahkum değildir. Tam tersine biz her yaştan, her kesimden insanla kurduğumuz gönül bağıyla, projelerimizle, yaptığımız hizmetlerle, duruşumuzla bu oyu hak etmeye mecburuz.

Milletin verdiği yetkiyle, milletin sağladığı imkanlarla yapılan hizmetlerin kerametini kendinde görenlerin bu çatı altında kalma şansları hiç yoktur.

Siyasette insanı kibir ve gurur yıkar, millete tepeden bakmak yıkar, kendi çıkarlarını davasının ve ülkesinin üzerinde tutmak yıkar, 'ben' yıkar, 'biz' varsak her şey var. AK Parti'de 'ben' yok, 'biz' var.

Cumhur ittifakında kimse çizgimizin dışına çıkamaz. Cumhur ittifakının gereği neyse tüm arkadaşlarımız, tüm teşkilatlarımız buna uymalıdır.

(Cumhur İttifakı) Bu bir uzun yolculuk, bu uzun yolculukta birbirimizi kıramayız. Birbirimizle dayanışma içinde olacağız, dayanışma içinde olacağız ki vatanseverlikten uzak, milliyetperverlikten uzak olanlara karşı 31 Mart akşamı cumhur olarak gereken dersi vermiş olalım.

Gözünü Ankara'ya dikenlere inşallah derslerini bir kez daha vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 22:55

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER