Erdoğan: Kendimizi başka yerlerde değil, Avrupa’da görüyoruz

“Avrupa Birliği’nden bize verdiği sözleri tutmasını, ayrımcılık yapmamasını bekliyoruz"

Erdoğan: Kendimizi başka yerlerde değil, Avrupa’da görüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Afyonkarahisar, Batman ve Siirt İl Kongreleri’ne Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlanarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

ERdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Salgınla mücadeleye destek vermek için önümüzdeki haftadan itibaren kongrelerimizi erteliyoruz. Yeni dalgayı kırdığımızda aydınlık günler gelecek. Salgın kontrolden çıkarsa daha büyük problemler çıkar.

“Hukuki altyapımızı geliştirerek, ekonomimizin oturduğu temelleri güçlendirerek, üretimi ve istihdamı artırarak, salgın sonrası yeniden şekillenecek dünyada kendimize iyi bir yer edinmekte kararlıyız.

Avrupa Birliği’nden bize verdiği sözleri tutmasını, ayrımcılık yapmamasını bekliyoruz. Kendimizi başka yerlerde değil, Avrupa’da görüyoruz. Geleceğimizi Avrupa ile kurmayı tasavvur ediyoruz.

“Suriye’den Libya’ya kadar her yerde siyasi birlik temelinde çözümler için çalışıyoruz.

“Önümüzdeki tüm zorluklara rağmen doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her karışıyla ülkemizi geliştirme, büyütme, güçlendirme, zenginleştirme mücadelemizde yeni bir dönem başlattık. 

“Dostlarımızla ve müttefiklerimizle daha güçlü iş birliği halinde olmak istiyoruz. Amerika ile uzun ve yakın müttefik ilişkilerimizi, bölgesel ve küresel tüm meselelerin çözümünde aktif olarak kullanmak arzusundayız.”


YORUM EKLE
YORUMLAR
Şark kurnazı
Şark kurnazı - 2 hafta Önce

Karakolda işkence gören 3 çocuğa 26 yıl hapis istemi.Senin gerçek yerin burası. Dolar söz konusu olunca Avrupa, sonrada işkence.teca..... vs.

SIRADAKİ HABER