Erdoğan: Kendilerine güvenleri varsa seçimlere girsinler

Başbakan cemaati sandığa çağırdı…

Erdoğan: Kendilerine güvenleri varsa seçimlere girsinler

Konya'da toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, üstü kapalı olarak Cemaat-Ak Parti kavgasına gönderme yaptı ve yolsuzluk operasyonlarına yanıt verdi. Yapılan operasyonları cemaatin hamlesi olarak okuduğu anlaşılan Erdoğan, "İstedikleri kadar çirkin yollara tenezzül etsinler, kirli ittifakların içine girsinler, buradan bir kez daha tekrar ediyorum. Türkiye ’de artık söz milletindir, karar milletindir, yetki milletindir. Mühür milletin elindedir" dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

"AYARLARIMIZI DEĞİŞTİREMEZLER"

Arkasına karanlık odakları alanlar, çeteleri alanlar bu ülkeye istikamet çizemezler. Arkasına sermayenin medyanın gücünü alanlar bu ülkeye istikamet çizemezler. Türkiye içinde ve dışında bir takım karanlık çevrelerini alanlar istikametiyle oynayamazlar. Ayarlarımızı değiştiremezler. Türkiye üzerinde operasyon yapılacak, ameliyat yapılacak bir ülke değildir. Ak Parti iktidarı buna izin vermez.

"SEÇİMLERE GİRSİNLER"

Kimin ne hesabı varsa, kendilerine güvenleri varsa, 30 Mart’ta seçim var. Seçimlere girsinler, milletle orada görüşsünler. Hesabını sandık dışında görmek isteyenlere ne millet ne de biz müsaade etmeyiz. Türkiye bir muz cumhuriyeti değil. Çiğnenecek üçüncü sınıf bir kabile devleti değildir. İçerden ya da dışardan hiç kimse benim ülkemi karıştıramaz. Benim ülkemde çirkin tuzaklar kuramaz. Terör bu millete diz çöktüremedi. Çöktüremez ve çöktürmeyecek.

Saldırılar, tuzaklar bu millete diz çöktüremedi, bundan sonra da çöktüremez. Ben şunu biliyor ve hissediyorum. Bayburtlu neneler bizim için dua ediyorlar. Erzurumlu yaşlı amcalar bizim için dua ediyorlar. Van’da Diyarbakır’da Muş’ta Bitlis’te kardeşlerimiz bize Allah razı olsun diyorlar. Rize’de Trabzon’da Muğla’da İstanbul ’da Edirne’de Ankara ’da kardeşlerimiz seccadelerinin üzerinde bizim için dualar ediyorlar.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2013, 15:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
yaren
yaren - 5 yıl Önce

usta. Oy larımızı heder ettin. Yolsuzlukların ayyuka çıktı. Hala cemaati suçluyorsun. Nerde kaldı senin delikanlılıgın vefa duyguna ne oldu. Koltikmu çokmu tatlı.yazık ettin bize.