Erdoğan: Kapıları açarız dediğimde tutuşuyorlar, tutuşmayın vakti gelince açılır

Erdoğan, kaymakamlık kursu kura töreninde konuştu

Erdoğan: Kapıları açarız dediğimde tutuşuyorlar, tutuşmayın vakti gelince açılır

Mülteciler konusunda Avrupa ülkelerini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kapıları açarız değim zaman tutuşuyorlar. Tutuşmayın. Vakti saati gelince bu kapılar açılır. Hadi bakalım yüz binleri bir de siz ağırlayın” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kaymakamlık kursu kura töreninde konuştu. 

Erdoğan'ın açıklamalarının bir bölümü şöyle:

Dün Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu, Suriye'de 'uçuşa yasak bölge' teklifi yapıyor. Biz bu teklifi Suriye'nin dört bir yanında yüz binlerce masum insan rejimin ve diğer güçlerin savaş uçaklarının bombardımanları altında can verirken gündeme getirmiştik. Kapıları açarız dediğim zaman tutuşuyorlar. Tutuşmayın, vakti saati gelince bu kapılar da açılır. Türkiye'nin sınırları boyunca oluşturulmak istenen bir terör koridorunu yıkıp geçmek için kimseden izin almaya ihtiyaç yoktur."

Şu ana kadar bölgede kontrolümüze geçen alan büyüklüğü 4 bin 220 kilometrekareye ulaştı. Askerlerimiz ve Suriye Milli Ordusu harekat alanını tarıyor. Bu arada teröristler karşımıza çıkarsa onları tepelemek en tabii hakkımızdır. Terör örgütlerinden herhangi birini isim, bayrak veya üniforma değiştirerek yeniden karşımıza dikmeye kalkarlarsa biz bu oyuna gelmeyiz."

Suriye halkının hayatı ve geleceğini bölgeyle ilgili büyük planların mezesi olarak kullanmaya kalkanların karşısına önce biz dikileceğiz. Tüm dünyayı demokrasi, hukuk devleti, insan hakları için PKK/YPG'nin en az DEAŞ kadar tehlikeli bir terör örgütü olduğunu görmeye, kabul etmeye ve tavır almaya davet ediyorum. Bildiğimiz yolda ilerlemeye devam etmekten asla çekinmeyiz. Bu yolda ödeyeceğimiz bedelin büyüklüğünü de küçüklüğünü de asla hesap etmeyiz."

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 16:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER