"Erdoğan, İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi konusunda ümitli"

Erdoğan örnek olarak da 7 Haziran'dan hemen sonra yenilenen 1 Kasım 2015 seçimlerini gösterdi

"Erdoğan, İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi konusunda ümitli"

AK Parti ve MHP’nin İstanbul’da seçimin yenilenmesi talebiyle yaptığı itirazın, bu hafta da sonuçlandırılmayarak, kararın pazartesi gününe bırakıldığı belirtiliyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ise parti yetkilileriyle yaptığı toplantılarda İstanbul’daki durumu yakından takip ediyor.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun kulis haberine göre YSK’deki gelişmelerle ilgili kurmaylarından sık sık bilgi alan Erdoğan, son bir hafta içinde yaptığı toplantılarda da İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi konusunda ‘ümitli’ olduğunu, ancak ne karar çıkarsa çıksın buna saygı duyacaklarını dile getirdi.

Kamuoyunda, seçimler yenilense bile AK Parti’nin bir defa daha kaybedeceği değerlendirmeleri yapıldığını hatırlatan Erdoğan, kurmaylarına 7 Haziran 2015’te yapılan genel seçimleri hatırlattı.

Edinilen bilgilere göre Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bazı arkadaşlar seçimler yenilerse, AK Parti’nin daha kötü oy alacağını veya kaybedeceğini düşünüyor ama ben buna katılmıyorum. 7 Haziran 2015 seçimlerini hatırlayın. O süreçte, parti içinden birçok kişi de dahil, seçimin yenilenmesini istememiş, koalisyonla yola devam edileceğinin daha doğru olacağını dile getirmişti. Ama ben o gün de vatandaşın tepkisini görmüştüm. Yani seçim olursa tek başımıza iktidar olacağımız görünüyordu. Bugün de İstanbul’da aynı şeyi görüyorum. Seçim tekrarlanırsa seçimleri kazanacağımıza yüzde yüz inanıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 18:40

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER