Erdoğan: İslam dünyası Kudüs konusunda sınıfta kalmıştır

Erdoğan Yenikapı'daki Kudüs mitinginde konuştu

Erdoğan: İslam dünyası Kudüs konusunda sınıfta kalmıştır

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yenikapı'daki Kudüs mitinginde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

İslam dünyası Kudüs konusunda sınıfta kalmıştır. Sadece İslam dünyası değil tüm insanlık da sınıfta kalmıştır.

Bugün İstanbul, Yenikapı yine müstesna bir gün yaşıyor. Yüreği Kudüs için yanan yüz milyonları temsil eden tüm kardeşlerimi selamlıyorum. Kudüs sadece bir şehir değildir, bir sembol, bir intihardır.

Kudüs kıbledir. İlk kıblemizi koruyamazsak, son kıblemizin geleceğine güvenle bakamayız.

Osmanlı Devleti, 4 asır boyunca Kudüs'ü barış ve esenlik içinde yönetmişti. 1. Dünya Savaşı sonrasında Osmanlı şehri terk etmek zorunda kaldı. O günden beri Kudüs gün yüzü görmedi. BM'nin 1947'deki kararına göre Kudüs, özel statülü bir şehir olacaktı. Bu karar Filistin'in işgalinden başka bir sonuç doğurmadı.

1967'de Kudüs'ün işgaline sessiz kalan BM, İsrail'in gerçekleştirdiği haksız, hukuksuz tüm eylemleri sadece seyrederek buna ortak olmuştur. Ne için dünya 5'ten büyüktür diyorum anlıyor musunuz?

Amerika'nın attığı adıma karşı etkili bir tavır koymayan BM, zaten yıpranmış olan meşruiyet zeminine bir darbe vurdu. Bunlar siyonist. Bir siyonizm mücadelesiyle karşı karşıyayız. Asıl mücadele siyonistlerle. Onların Müslümanlara olan düşmanlığı affedilir gibi değil. Mescid-i Aksa giderek sıklaşan bir şekilde radikal siyonistlerin çizmeleriyle kirletiliyor.

Hz. Ömer, Kudüs'ü neredeyse kimsenin burnunu bile kanatmadan fethetmişti. Asırlar sonra, Kudüs'e yürümek için yüzlerce insanı toplayan Haçlılar, 600 bin kişi olarak girdikleri Anadolu'dan tüm vahşetlerine rağmen 100 bin kişi olarak çıktılar. Biz Müslümanlar kınamakta başka bir şey yapmıyoruz, yapamıyoruz.

Bizim için Çanakkale neyse, Kudüs'te odur. Müslümanlar, kendi aralarındaki çatışmalarda ne kadar vicdansızsa hasımlarına karşı o derece pısırık, korkak bir görüntü içinde. Müslüman sıfatı taşımak öyle kolay değildir.Ama biz bu işi çok kolaya ingirgedik. Tüm Müslümanlara diyoruz ki, gelin birlik olalım, zalimlerin karşısına tek yürek olarak çıkalım.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 12:23

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Secim
Secim - 1 yıl Önce

Durust ol Erdoğan halkı topluyor israili prodosto etiriyorsun sanrada İsrail mali Cola içecek dagitiyorsun halkı kadirmaya devam seçimden sonra senin gibi ahlaksizdan kurtuluruz

SIRADAKİ HABER