Erdoğan'ın kapalı toplantıdaki HDP talimatı sızdı

Erdoğan: Onların baraj altı kalması demek, bizim durumumuzun çok daha iyi bir noktaya gelmesi demektir

Erdoğan'ın kapalı toplantıdaki HDP talimatı sızdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin basına kapalı ‘Mahalle Başkanları Toplantısı'nda, “Bunu dışarıda konuşmam” notuyla yaptığı HDP açıklamaları sosyal medyada gündem oldu.

Twitter'da yayılan, ancak tarihi bilinmeyen, parti toplantısı olması nedeniyle "partili cumhurbaşkanlığı" sistemine geçilen 16 Nisan 2017 referandumundan sonraki bir tarihte yapıldığı tahmin edilen konuşmanın görüntülerine göre, ‘Mahalle Başkanları Toplantısı' yazılı bir afiş önünde konuşan Erdoğan'ın şunları dediği duyuldu:

“Arkadaşlar, HDP üzerinden parti teşkilatımızın çok farklı çalışma yapması lazım. Bunu dışarıda konuşmam. Burada sizlerle konuşuyorum, niye sizlerle konuşuyorum? Çünkü, onların baraj altı kalması demek, bizim durumumuzun çok daha iyi bir noktaya gelmesi demektir.

Dolayısıyla da, her ilçede arkadaşlarım özellikle onlar üzerinde çok farklı çalışması lazım. Çünkü siz kim, kimdir bunu biliyorsunuz, öyle mi. Mahalle temsilcilerimiz zaten kimin kim olduğunu bilmiyorsa bu görevi bırakması lazım.

Alacaksınız önünüze sandık seçmen listesini, bakacaksınız kim kimdir. Bunlar üzernde özel bir çalışma yapmanız da inanıyorum ki bize çok farklı bir netice getirebilir. Markaja almak diyoruz ya, markaja alacaksınız."

'ÇANTADA KEKLİK DEĞİL'

Paylaşılan başka bir video ise Erdoğan, “Orada kimi alacak, müşahitlerden önce gelen kimse onun hakkıdır. O sandık kurulunun ikinci veya üçüncü üyesi olabilir. Burada bu defa neyi kazanırız, sandık kurulundaki hakimiyeti biz elde etmiş oluruz. Burada çok hassas olmamız lazım, bu işi hiç hafife almamamız gerekir. Bunları geçmişte çok yaşadık. İş çantada keklik değil. Şu anda kamuoyu araştırmalarında öyle iş bitmiş havada değil onu da şöyleleyim” diyor.

HDP'DEN AÇIKLAMA

Yayılan görüntülere yönelik olarak HDP 'den yapılan açıklamada,"AKP Genel Başkanı Erdoğan açıkça suça teşvik ediyor. HDP 'yi baraj altında bırakmak için hile ve baskıyla oylarımızı çalmayı planlıyor. Çünkü HDP Meclis’te olmazsa 400'den fazla vekil kazanacağını biliyor. İşte bunu engellemek için 24 Haziran'da bir oy HDP 'ye bir oy Demirtaş'a" dendi.

İLGİLİ VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 15:40

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 3 yıl Önce

Akp menfaat sürülerinden oluşuyor.bu devleti zayıflatıyor.Hdp Türkiye partisidir.Hdp varsa halk ordadır.

mehmet zakir öztürk
mehmet zakir öztürk - 3 yıl Önce

sayin cühur başkanımıza yakışmiyan halki bir birıne düşırmek gıbi kendi partisındeki mahale temsilcilere talimat verırken ağzında çıkan kelimeler kesınlıkle bir cümhur başkanına yakışmaz

SIRADAKİ HABER