Erdoğan'ın diploması sorulan YSK Başkanı: Verecek yanıtım yok

Selahattin Demirtaş ve Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan öğrenim belgelerini isteyen YSK Başkanı Sadi Güven'in Erdoğan'ın diploması için 'cevabı yok'

Erdoğan'ın diploması sorulan YSK Başkanı: Verecek yanıtım yok

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Selahattin Demirtaş ve Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan öğrenim belgelerini isteyen YSK Başkanı Sadi Güven, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın diplomasıyla ilgili kriz için ise “Verecek yanıtım yok" dedi.

Diken'den Tunca Öğreten'in ulaştığı Demirtaş, 2014'teki cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) kendisinden üniversite diplomasını istediğini söyledi.

Demirtaş, "YSK'ya tasdikli diploma örneğimi teslim ettim" dedi.

Seçimlerin diğer adayı MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu ise Diken'e "YSK'ya, talepleri üzerine üniversite diplomamın yanı sıra yüksek lisans, doktora, doçentlik ve profesörlük belgelerimin tümünü teslim ettim" dedi.

YSK Başkanı Sadi Güven'e, "Seçimlerden önce diğer adaylar, kurumunuza diplomanın yanı sıra sahip oldukları tüm öğrenim belgelerini ilettiklerini söylediler. Sayın Cumhurbaşkanı'nın da tarafınıza 4 yıllık üniversite diplomasını vermiş olması gerekiyor. Bu belgeler size teslim edildi mi?" diye soruldu.

YSK başkanı, üç gün sonra dönüş yaparak, "Sorularınıza verecek yanıtım yok" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 18:16

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER