Erdoğan: Hiçbir vatandaşımızın günlük hayatı OHAL'den etkilenmemiştir

Tayyip Erdoğan, 178. kuruluş yıldönümü nedeniyle Jandarma Genel Komutanlığı heyetini kabul etti

Erdoğan: Hiçbir vatandaşımızın günlük hayatı OHAL'den etkilenmemiştir

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL’in yurttaşları etkilemediğini savunan Erdoğan, “Hiçbir vatandaşımızın günlük hayatını OHAL'den dolayı bugüne kadar etkilenmemiştir. Göreve geldiğimizde OHAL vardı, bütün vatandaş şirketler rahatsızdı. Bir ayda o zaman biz, OHAL'i kaldırdık. Kaldırdık ama değişen bir şey olmadı. Biz OHAL'i kaldırırken terör örgütleri terör estirmeye devam ettiler” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 178. kuruluş yıldönümü nedeniyle Jandarma Genel Komutanlığı heyetini kabul etti.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Son zamanlardaki operasyonlar anlatılır gibi değil. Bu başarının artarak devamı bizler için çok önemli. Bu operasyonların getirisi çok anlamlı.  Jandarma teşkilatımızın asıl büyük kahramanlığını terörle mücadelede görüyoruz. Bölücü terör örgütüyle mücadelede en önemli görevi jandarma teşkilatı üstlenmiştir.

Bugün jandarmaların sınırlarımız içerisinde yürütülen operasyonlarla teröristlere mağaraları, dağları, ovaları dar ediyor. Şahsım ve milletim adına sizlere şükranlarımı sunuyorum. Jandarmanın önümüzdeki dönemde daha büyük başarılara imza atacağını düşünüyoruz. Jandarma teşkilatını daha da güçlendireceğiz.

Bugün hak hukuk diyerek jandarma ve emniyeti eleştirenlerin çoğu ideolojik saplantılarla hareket etmektedir.

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana OHAL yetkileri sadece terör örgütlerine karşı uygulanmıştır. Bunu yapmayacağız da terör örgütlerinin elini mi kolaylaştıracağız.

'GÖREVE GELDİĞİMİZDE OHAL'İ KALDIRDIK, DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMADI'

Hiçbir vatandaşımızın günlük hayatını OHAL'den dolayı bugüne kadar etkilenmemiştir. Göreve geldiğimizde OHAL vardı, bütün vatandaş şirketler rahatsızdı. Bir ayda o zaman biz, OHAL'i kaldırdık. Kaldırdık ama değişen bir şey olmadı. Biz OHAL'i kaldırırken terör örgütleri terör estirmeye devam ettiler.

Sabır sabır sabır, bugünlere kadar geldik. Tüm güvenlik güçlerimiz ve devlet birimlerimizin bu konudaki hassasiyetleri takdire şayandır. Son dönemde Kato'da, Bestler Deresi, Cudi'de yiğitçe verilen bu mücadele unutulmayacaktır. Sizler şu anda bir tarih yazıyorsunuz.

Bu kayıtlara çok farklı bir şekilde geçecektir. Şehitlerimiz bu tarihin mezar taşı olmaktan öte köşe taşları olacaktır. Ve medeniyetimizin güç kaynakları oluyorsunuz. Bu ülkenin medeniyeti çok çok güçlü."

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 08:57

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER