Erdoğan: Geldiğimiz noktada salgın yatay seyre geçmeye başladı

"Türkiye, İkinci Dünya Savaşı'ndan beri ilk defa, küresel düzeydeki bir yeniden yapılanma sürecinin merkezinde yer alma fırsatı elde etmiştir"

Erdoğan: Geldiğimiz noktada salgın yatay seyre geçmeye başladı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Geldiğimiz noktada salgın yatay seyre geçmeye başladı" dedi.

"Türkiye olarak, dünyanın tamamı gibi, Koronavirüs salgını ile yoğun bir mücadele içindeyiz” diyen Erdoğan, “Geldiğimiz noktada salgını yatay seyre geçirmeye başladığımızı görüyoruz. Temelde bir sağlık sorunu olan bu salgın, ekonomik sonuçları itibarıyla İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür. Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz. Salgınla mücadele etmek kadar, salgın sonrası dünyada, bölgemizde ve ülkemizde ortaya çıkacak yeni durumlara hazırlıklı olmak da önemlidir. Türkiye, İkinci Dünya Savaşı'ndan beri ilk defa, küresel düzeydeki bir yeniden yapılanma sürecinin merkezinde yer alma fırsatı elde etmiştir" ifadesini kullandı.

Erdoğan, "Bu salgın, ekonomik sonuçları itibariyle İkinci Dünya Savaşından sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 7 ay Önce

Bu çirkin maymun yüzünü görmekten bıktık usandık

Isci
Isci - 7 ay Önce

Karakteri bozuk olan her seyi bozuktur kimyasi bozulan gelecegini goren ahlak yoksununu başkalarının başarısını tahammül edemeyen cirkef pislik sen kendini bitirdin bozuk kibirin seni tepe takla b...k cukuruna düşürdü chp belediyelerin basarisi sonun

Şırnaklı
Şırnaklı - 7 ay Önce

Benim oyum CHP ye Allah CHP yi başımızdan eksik etmesin sayın Ekrem imam oğlundan çok çok memnunuz Allah razı olsun CHP nin sayesinde olmasaydı sokak ortasında açlıktan hastalıktan ölecektim CHP dil din ırk mezhep ayrımı yapmadan kucak bana açıp yeniden benim umutlarımı yeşerdi sağ ol var olSun CHP ye şükranlarımı sunuyorum

SIRADAKİ HABER