Erdoğan: Dindar bir neslin olduğu ülkede tüm manevi değerlerde sıçrama olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin 70. yılı kutlama töreninde konuştu

Erdoğan: Dindar bir neslin olduğu ülkede tüm manevi değerlerde sıçrama olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70. Yıl Kutlama Töreni'nde konuştu. Erdoğan, IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'nin eşinin yakalandığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

İlahiyat mezunları öğretmenlik için görev almakta niye tereddüt ediyor? İlahiyat mezunları nedense öğretmen olmak için gayret etmiyor. Birçok İmam Hatip'te Kuran dersleri boş geçiyor.
Din Kültürü ve Ahlak Dersi'ne hoca bulunmuyor dersem yalan söylemiş olmam. Karşımda bu mevcut durumu alt üst edecek bir nesil görüyorum. Bunu halledin. Ülkemin dört bir yanında sizi görev bekliyor.

Ben 'Dindar Gençler' dedim, İmam Hatip mezunu bazı sözde köşe yazarları bile bana saldırdı. İnşallah dindar bir gençlik, dindar bir nesil sizin ellerinizde yetişecek. Dindar gençlik yetiştiği zaman tinerciyi, hırsızı, alkolikleri görmeyiz. Dindar gençlik bilecek ki alkol haramdır.

Dindar neslin olduğu bir ülkede, inanıyorum ki tüm manevi değerler bir anda yüksek bir sıçrama yapacak ve birbirini menfaat, makam, mevki için değil Allah için seven bir millet ortaya çıkacaktır.
Yedi düvel üzerimize saldırıyor. Peki onlar üzerimize saldırıyor diye biz geçmişte olduğu gibi sünepe durumuna geçip, yanaklarımızı çevirip 'tokatlayın' diyecek miyiz? Diyemeyiz. Onun için dik durmaya mecburuz.

İlk defa şimdi açıklıyorum, Bağdadi'nin karısını da yakaladık. Bağdadi kendini tünelde öldürdü. Biz de hanımını, kız kardeşini yakaladık.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 21:18

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şabo şah
Şabo şah - 1 yıl Önce

Her şey bitti yeni gündem yaratmaya çalışıyor

SIRADAKİ HABER