Erdoğan: Darbeciler karşımıza dikilselerdi şehadete yürümek için tereddüt etmezdim

Erdoğan, 15 Temmuz’un yıl dönümünde açıklamalarda bulundu

Erdoğan: Darbeciler karşımıza dikilselerdi şehadete yürümek için tereddüt etmezdim

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü anma programında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, 15 Temmuz'un yıldönümünde yaptığı konuşmada "Eğer o gece darbeciler karşımıza dikilselerdi şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektik" dedi.

"Bin yıldır Anadolu'yu ebedi vatanımız kılmak için bu toprakları kanlarıyla yoğuran kahramanlar silsilesine katılan 15 Temmuz şehitlerine borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz" diyen Erdoğan, "Milletimizin 15 Temmuz'un ardından tam 27 gün süreyle 81 ilimizin tamamında 24 saat kesintisiz sürdürdüğü demokrasi nöbetine katılan vatandaşlarımıza şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Erdoğan, "Allah şahittir. Milletim de emin olsun ki, eğer o gece darbeciler Marmaris'te veya İstanbul'da karşımıza dikilseydi, şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektim. Havaalanındaki on binler oraya şehadet için gelmişlerdi. Nasıl o gece TBMM'ye ulaşabilen milletvekillerimiz 'öleceğiz ama burayı terk etmeyeceğiz' demişlerse. Nasıl Genelkurmay, Meclis, Külliye, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde, Üsküdar'da, Saraçhane'de vatandaşlarımız şehadet kuyruğuna girmişse, bir millet topyekün kıyama kalkmışsa işte biz de aynı hissiyat içindeydik" açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 22:58

YORUM EKLE
YORUMLAR
yav he he
yav he he - 2 hafta Önce

bu adamın istismar etmediği şey yok.darbeden haberi vardı yemesin bizi ve nasıl suriyede ateşe benzin döktüler kendileri için iç siyasetlerine malzeme yaptılar aynı şekil 15 temmuzdada yine tabanını ateşe attı şu tabutlara yaslanma fotosu varya her şeyin özeti.

Coşkun
Coşkun - 2 hafta Önce

Bitkin düşmüş reisçik

bu girişime ilk tiyatro diyen benim...
bu girişime ilk tiyatro diyen benim... - 1 hafta Önce

O gece senin bindiğin uçak kaç saat veya dakika havada kaldı?Neden? Tiyatro gün gün açığa çıkıyor..

SIRADAKİ HABER