Erdoğan'dan üç lidere Twitter'dan yanıt: Onlar dizi izleyip film çeviredursun, biz tarih yazmaya devam edeceğiz

Erdoğan'ın, sosyal medyaya yönelik yeni engelleme ve kapatma kararları içeren bir yasal düzenleme yapılacağını açıklamıştı

Erdoğan'dan üç lidere Twitter'dan yanıt: Onlar dizi izleyip film çeviredursun, biz tarih yazmaya devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, torununun doğumuna ilişkin sosyal medyada yapılan paylaşımlarla ilgili yaptığı açıklamada, sosyal medyaya yönelik yeni engelleme ve kapatma kararları içeren bir yasal düzenleme yapılacağını söyledi.

Erdoğan, “Erişim engeli, adli ve mali yaptırımları devreye sokacağız. Niçin YouTube, niçin Twitter, niçin Netflix, niçin şu bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz?” dedi.

Bu açıklamanın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den “Dark” dizisine göndermeli tepki geldi.

Akşener, “Dark’ın son sezonunu bitirmeden Netflix’i kapatırsan vallahi gücenirim” dedi. Kılıçdaroğlu ise bu paylaşım üzerine “Aman Meral Hanım, şimdi hırsından spoiler verir” diyerek esprili bir karşılıkta bulundu.

Kılıçdaroğlu’na ise HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan yanıt verdi: Biz de La Casa De Papel’in son sezonunu bekliyorduk…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından Akşener, Kılıçdaroğlu ve Buldan’a cevap verdi. Erdoğan, “Onlar dizi izleyip film çeviredursun, biz hizmet edip tarih yazmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu paylaşımdan kısa bir süre sonra Meral Akşener, kişisel hesabından Erdoğan’a yönelik yeni bir mesaj attı. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diriliş Ertuğrul dizisinin setini ziyaretinde çektirdiği bir fotoğrafı paylaşarak “Emin misin Sayın @RTErdogan” yazdı.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2020, 16:41

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER