Erdoğan'dan 'Suriyeli' talimatı: Dönüşleri teşvik edilsin

Erdoğan, Suriyeliler konusunda yeni adımlar atılacağını söyledi

Erdoğan'dan 'Suriyeli' talimatı: Dönüşleri teşvik edilsin

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki akşam yapılan MKYK toplantısında Rusya’dan alınan S-400 füzeleri, Suriye meselesi ve ekonomi konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre Erdoğan, S-400’lerin teslimi ile birlikte ABD’de seslerin biraz daha yükseleceğini ancak, bir süre sonra ilişkilerin normalleşmesini beklediklerini dile getirdi.

ERDOĞAN’DAN TALİMAT: SURİYELİLERİN DÖNMELERİNİ TEŞVİK EDECEĞİZ

MKYK’de yerel seçim sonuçları değerlendirilirken, bazı milletvekilleri özellikle Suriyeliler konusunda vatandaştan tepki geldiğini ve bu konuda yeni politikalar geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi. Bunun üzerine Erdoğan “Biz Suriyelilere kapılarımızı açmak zorundaydık. Görmezden gelemezdik. Onlara sahip çıktık. Bizim başımıza da gelebilirdi. O zaman bize kim yardım edecekti, kim sahip çıkacaktı? Ama bu konuda yeni adımlarımız olacak. Ülkelerine dönmelerini teşvik edeceğiz. Suç işleyenleri kesinlikle sınır dışı edeceğiz. Ayrıca Suriyelilerden aldıkları sağlık hizmeti karşılığında bir katkı payı alınmasını öngörüyoruz” diye konuştu.

SOYLU: IŞİD’DE HAREKETLENME VAR

MKYK toplantısında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da iç güvenlik operasyonlarıyla ilgili sunum yaptığı öğrenildi. Soylu, son günlerde, IŞİD’in yurt içindeki uyuyan hücrelerinin harekete geçtiğini, bu nedenle hem tedbirlerin artırıldığını, hem de yoğun olarak operasyon yapıldığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 16:25

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER