Erdoğan'dan sarayın maliyetini eleştiren Kılıçdaroğlu'na: Aslan yattığı yerden belli olur

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın maliyetiyle ilgili sözlerini eleştirdi

Erdoğan'dan sarayın maliyetini eleştiren Kılıçdaroğlu'na: Aslan yattığı yerden belli olur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluna “Sen şimdi her yıl bu sarayı nereden bulacaksın. 50 milyar dolar diyor böyle saçmalık olur mu? Biz yatırım yapıyoruz. Bu yatırım değil, kalıcı yatırım anlık değil. Aslan yattığı yerden belli olur, bunu böyle bileceksin” dedi.

İMC'de yer alan habere göre, Tekirdağ’da düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın maliyetiyle ilgili sözlerini eleştirdi.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Cumhurbaşkanlığı seçimde muhalefetteki partiler ‘Çankaya’ya çıkamaz’ diyordu. Ne oldu sonra, millet bizi oraya gönderdi. Ama bu arada Beştepe bitmiş oldu. Hayırlı olsun dedik. Başbakan Çankaya’ya, biz de Beştepe’ye gittik. Onu da hazmedemediler.

Kaynak soruyorlar ana muhalefet partisinin liderine. Kaynak saray diyor. Sarayın maliyetine 50 milyar dolar diyor. Ben üst tonda koyayım 1 milyar dolar olsun.

“Sen şimdi her yıl bu sarayı nereden bulacaksın. 50 milyar dolar diyor böyle saçmalık olur mu? Biz yatırım yapıyoruz. Bu yatırım değil, kalıcı yatırım anlık değil. Aslan yattığı yerden belli olur, bunu böyle bileceksin.

“Bunlar şahsımın değil, bugün ben, yarın başkası. Bugün Erdoğan, yarın başka fani olacak. Kalıcı olan sadece Allah’tır. Bunu böyle bilmemiz lazım.”

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2015, 09:59
YORUM EKLE