Erdoğan'dan PYD mesajı: Kökünü kazıyana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Antep'te konuştu

Erdoğan'dan PYD mesajı: Kökünü kazıyana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Antep’te düzenlenen mitingde konuştu.

Erdoğan, Suriye’de IŞİD’le mücadele ettiklerini söyledi ve “Cerablus'ta, Başika'da bunun için varız. Gerekirse diğer bölgelerde de aynı şekilde sorumluluk üstlenmekten kaçınmayacağız. PYD denilen bölücü örgütün Suriye kolu hususunda da aynı kararlılığa sahibiz. Bu terör örgütünün de kökünü kazıyana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

ANTEP KATLİAMI

"Gaziantep, terörün en alçak yüzüne maruz kaldı. Terör, 14 yaşında bir çocuğu intihar bombacısı olarak kullanıp, Akdere Mahallemizdeki bir kına gecesinde adeta kan akıttı; canlar aldı. Saldırı öylesine vahşiydi ki hala kimliği tespit edilemeyen mevtalarımız var. Saldırıda vefat edenlerin yakınlarıyla birlikte tüm Türkiye'nin tüm Gaziantep'in başı sağ olsun. Bir çocuğu kullanarak, çocukları, bebekleri, masum insanları katledecek kadar gözü dönen bu hainler akıttıkları kanda mutlaka boğulacaklardır.

“İDAM” SLOGANLARI

"Bu konuda düşüncemi sizlere hep söyledim. Milletim idam istiyor, değil mi? Bunun kararını verecek merci, Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir; çünkü oradakiler sizin vekilleriniz ve yasama organı. Sizin bu talebinizi ben kendilerine ilettim. Bugün yine buradan iletiyorum. Bunu müzakere etmeliler ve ondan sonra kararı vermeli, karar önüme geldiğinde de ben düşüncemi söylüyorum. Ben bu kararı onaylarım.

CERABLUS OPERASYONU

"Terör örgütlerini kullanarak, bu ülkeyi, bu milleti dize getirebileceklerini sananlar; yarın kendi ellerinde patlayacak bir bombanın pimini çektiklerini bilmelidirler. İşte Cerablus, ne oldular? Karkamış'ı rahatsız ettiler. Sürekli Karkamış'a havan toplarıyla saldırdılar. Bir sabır, iki sabır, üç sabır, dört, beş, on. Sabır, sabır, sabır. Artık yetti, dedik. Gereği yapılacak, dedik. Şimdi Cerablus boşaltıldı. Cerablus'un sahipleri şimdi Cerablus'a yerleşmeye başladı. Gaziantep'te de Cerabluslu kardeşlerimden Cerablus'a dönmek isteyenlere her türlü yardımı vereceğiz. Artık herkes yerini bilecek. Özgür Suriye Ordusu'na her türlü desteği verdik ve onlar da gerekli operasyonu yaptı.

15 TEMMUZ

"Buradan sesleniyorum. Devletin tüm kurumlarında olanlara sesleniyorum. Eğer Pensilvanya'daki bu şarlatanın peşinden gidenleriniz varsa artık buradan kopun. Kopmadıysanız, milletimize sesleniyorum. Bu şarlatanın peşinden gidenleri bilenleriniz varsa bunları karakollarıma, savcılıklarımıza bildirin ve gereğini yapalım. Bunlarla beraber yürümeyeceğiz. Çünkü bunlar vatanımıza, Silahlı Kuvvetler'imize, emniyet teşkilatımıza ihanet ettiler.

"Silahlı Kuvvetler'imizin içerisindeki bu bir azınlık grup, askeri elbiseye bürünmüş bunlar da temizlenecek. Daha var, bitmedi. Polisimizin içinde, bunlar da temizlenecek. Ya kendileri bırakıp gidecekler ya da bunları bi bulup çıkaracağız. Aynen kanser hücresi gibi bunları kazıyacağız, çıkaracağız, sağlam bir vücuda sahip olacağız. Tüm dünyayı bu konularla ilgili arıyoruz. Tüm devlet başkanlarıyla konuşuyoruz. Kendilerine anlatıyoruz, diyoruz ki 'Ya o ya biz'.

IŞİD

"DAİŞ denilen proje örgüt, aziz dinimizin değerlerini istismar ederek, kandırdığı insanlarla birlikte yüzlerce masum vatandaşımızın kanını döküyor olsa da elde ettiği ve edebileceği hiçbir şey yoktur. Bunlar Rabb'imizi istismar ediyorlar. Allah'ı istismar ediyorlar. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Her gecenin sabahı olduğu gibi bu terör örgütlerinin tamamen biteceği günler de yakındır. Bu millet güçlüdür. Bu devlet güçlüdür.

“PYD” MESAJI

"Arzumuz daima barıştan, huzurdan, esenlikten yanadır. Bölgemizin terör örgütlerinden temizlenmesi için üzerimize düşenleri yapmakta kararlıyız. Sınırlarımız içinde ve yakınında hiçbir terör örgütünün faaliyetine asla müsamahamız yoktur, olmayacaktır. Bölücü örgüte yönelik operasyonlarımız kesintisiz devam edecektir. DAİŞ'in Suriye ve Irak'tan temizlenmesi için yürütülen çalışmalara her türlü katkıyı vereceğiz. Cerablus'ta, Başika'da bunun için varız. Gerekirse diğer bölgelerde de aynı şekilde sorumluluk üstlenmekten kaçınmayacağız. PYD denilen bölücü örgütün Suriye kolu hususunda da aynı kararlılığa sahibiz. Bu terör örgütünün de kökünü kazıyana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Bilinmelidir ki 15 Temmuz'da FETÖ'ye yol vermeyen bu milletin diğer terör örgütleriyle mücadele konusundaki kararlılığı da gücü de katlanarak, artmıştır."

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 13:16
YORUM EKLE