Erdoğan'dan MHP'ye: Limon sıkmayın

Cumhurbaşakanı Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtladı

Erdoğan'dan MHP'ye: Limon sıkmayın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP ile ittifak konusunun liderler bazında götürülmesinde fayda olduğunu belirterek, AK Parti'ye uyarıda bulundu: "Her önüne gelenin bu konuda konuşmaması lazım. Partimin içerisinde de zaman zaman bazıları çıkıyor, bu meseleye dair konuşuyor. Size ne kardeşim? Siz niye konuşuyorsunuz? Sürece limon sıkma yanlışını kimse yapmamalı" dedi. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşü MHP ile ittifaktan ABD’de yargılanan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’ya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, Afrika dönüşü uçakta gazetecilere şunları söyledi:

"JÜRİ, ATİLLA’NIN SUÇSUZLUĞUNU GÖRDÜ"

(Hakan Atilla davası) Sözünü ettiğiniz davada gelinen nokta itibarıyla, Hakan Atilla’nın bir suçu olmadığının bunlar tarafından da görüldüğünü düşünüyorum. Jürinin bunu görmüş vaziyette olduğunu zannediyorum. Fakat buna rağmen jüri adeta belirsizlik içinde olduğu için karar verme konusunda da zorlanıyor, kararını veremiyor gibi görünüyor. Şimdi karar verme işini yanılmıyorsam ayın 3’üne atmış durumdalar. Bizim beklentimiz adaletin yerini bulmasıdır. 

Şu anda Halk Bankası, genel müdür yardımcılarının oradaki durumunu yakından takip ediyor; avukatlar işi yakından takip ediyorlar. Zannediyorum ki Hakan Atilla ile ilgili süreç, bankamızın beklediği istikamette tecelli edecektir. Bizim de beklentimiz o yöndedir. Tabii ki Hakan Atilla’nın ABD’ye yedinci girişinde tutuklanmış olması düşündürücüdür. Daha önce ABD’ye altı kez giriş çıkış yapmış. Bunlarda bir şey olmayıp, yedincisinde tutuklanması tabii ki düşündürücü. Temennimiz, Hakan Atilla’nın bir suçu olmadığının oradaki mahkeme tarafından da anlaşılmasıdır.

"MHP’YLE ORTAK SÖYLEM GELİŞTİRDİK"

(MHP ile ittifak) Şu anda gerek MHP’nin gerekse bizim, özellikle ülkemizin milli ve yerli duruşunda bir ittifakımız var. AK Parti olarak biz milli ve yerli bir duruş ortaya koyuyoruz. MHP de milli ve yerli bir duruş gösteriyor. Ülkemizin aydınlık geleceği için ortak söylem geliştirmiş durumdayız.

Bu bizi çok daha farklı, çok daha olumlu yerlere taşıyabilir. Çok aceleci olmamakta fayda var. Bu işi liderler bazında götürmekte fayda var. Bu konuda önüne gelen herkes konuşursa yanlış olur. Her önüne gelenin bu konuda konuşmaması lazım. Benim partim de buna dahildir. Partimin içerisinde de zaman zaman bazıları çıkıyor, bu meseleye dair konuşuyor. Size ne kardeşim? Siz niye konuşuyorsunuz? Bu konuda kimlerin konuşacağı bellidir. Bu sürece limon sıkma gibi bir yanlışı hiç kimse yapmamalı.

Kaynak: Gazete Duvar 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2017, 19:28

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ridvan
Ridvan - 3 yıl Önce

Hakan atılmanın avukatları türkiyede siyasilerin ve genel müdürün rüşvet aldığını kabullenmişler nasıl olacak bilmiyorum

SIRADAKİ HABER