Erdoğan'dan eleştiriye sıfır tahammül: Sen bir gazetecisin haddini bil!

Erdoğan bu kez de New York Times'a 'had bildirdi'

Erdoğan'dan eleştiriye sıfır tahammül: Sen bir gazetecisin haddini bil!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine ve AKP'ye eleştiriler yönelten New York Times gazetesine tepki gösterdi: "New York Times edep dışı bir yazı ile adeta ABD'ye talimat veriyor. 'Niye duruyorsunuz' diyor. Ya sen bir gazetesin haddini bileceksin..."

Erdoğan, SETA tarafından düzenlenen "Başkanlık Sistemi İçin Ülke Örnekleri ve Türkiye İçin Başkanlık Sisteminin Temel Dinamikleri" panelinde yaptığı konuşmada, kendisine ve AKP ’ye eleştiriler yönelten New York Times gazetesine tepki gösterdi.


New York Times gazetesinde cumartesi günü yayınlanan “Türkiye’nin üzerinde kara bulutlar” başlıklı yazıyı sert sözlerle eleştiren Erdoğan, “New York Times edep dışı bir yazı ile 'Erdoğan’ın Türkiye’sinde bunlar oluyor' diye oradan göndermeyi yapmış, adeta ABD’ye talimat veriyor. ‘Niye duruyorsunuz’ diyor. Ya sen bir gazetesin haddini bileceksin” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

IMF ile görüşmelerin olduğu dönemde kendimi çok farklı bir atmosferde hissediyordum. Hovardalığı ile nam salmış biri vardı. Onunla Davos’ta görüşüyorduk. “Siz bizi idare mi edeceksiniz yoksa bu parayı bize mi vereceksiniz? ‘Ben bu parayı veriyorum ama sizi idare edeceğiz’ dersen, biz böyle bir hükümet değiliz” dedim. Sonra kopardık bağı ve takır takır parayı ödedik. Şimdi Türkiye’den 5 milyar dolar ister hale geldiler. Bu bir dik duruşu gerektiriyor.

New York Times edep dışı bir yazı ile Erdoğan’ın Türkiye’sinde bunlar oluyor diye oradan göndermeyi yapmış, adeta ABD’ye talimat veriyor. ‘Niye duruyorsunuz’ diyor. Ya sen bir gazetesin haddini bileceksin. Bir defa sen bunu yazmakla böyle bir haberi yapmakla kendi özgürlük alanının dışına çıkmakla Türkiye’ye müdahale ediyorsun.

Sen kimsin ya? Sen ABD yönetimine böyle bir şey yapabilir misin? Anında gereğini yaparlar. Böyle bir şey yok. Türkiye’deki malum medya grubu da, onlar da belli yerlerden destek almakla bu vesayeti sürdürmek istiyorlar. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi bu darbecilerin önlerinin ebediyen kesilişinin ilanı olacaktır.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 18:35
YORUM EKLE