Erdoğan'dan CHP'ye Berat Albayrak yanıtı: CHP şahsımı hedef alan bir kampanya yürütüyor

Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamada bulundu

Erdoğan'dan CHP'ye Berat Albayrak yanıtı: CHP şahsımı hedef alan bir kampanya yürütüyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen AKP İzmir 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı.

Erdoğan konuşmasının ardından buradan Hakkari ve Nevşehir il kongrelerine canlı bağlantı kuracak.

"Berat Beyin önce enerjide ardından ekonomide ifa ettiği görevlerdeki en büyük talihsizliği damat sıfatının bu alanlardaki birikimi, gayreti ve başarısının önüne geçirilmiş olmasıdır" diyen Erdoğan, "Eğer herhangi bir siyasetçi olarak bu işleri yapmış olsaydı kendisiyle ilgili değerlendirmeler daha objektif yapılabilirdi diye düşünüyorum. Türkiye'nin son dönemde enerji alanında yaptığı atılımların temelinde Berat Beyin bakanlığı döneminde geliştirdiği strateji, ve yaptığı hazırlıklar bulunuyor" ifadelerini kullandı.

CHP’nin eski Bakan Berat Albayrak sorularına tepki gösteren Erdoğan, “CHP ve şürekası, Hazine ve Maliye eski Bakanımız Berat Albayrak'ı ve onun nezdinde tüm ailemle birlikte şahsımı hedef alan bir kampanya yürütüyor. Ülkenin ve milletin hayrına en küçük bir sözlerine ve duruşlarına şahit olmadığımız CHP yöneticilerinin hezeyanlarıyla uğraşmayı zül addettiğimiz için önce görmezden geldik. Ancak bu iş artık siyaset boyutunu aşıp, bir insan olarak sahip olduğumuz temel haklara ve özgürlüklere de, özellikle de ailemize saldırı boyutuna varınca ağızlarının payını vermek üzerimize vacip oldu” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

BERAT ALBAYRAK AÇIKLAMASI

"CHP ve şürekâsı Berat Albayrak'ı ve onun nezdinde tüm ailemle birlikte şahsımı hedef alan bir kampanya yürütüyor. Ülkenin ve milletin hayrına en küçük bir sözlerine ve duruşlarına şahit olmadığımız CHP yöneticilerinin hezeyanlarıyla uğraşmayı zül azlettiğimiz için önce bu kampanyayı görmezden geldik.

Ancak bu iş artık siyaset boyutunu aşıp bir insan olarak sahip olduğumuz temel haklara ve özgürlüklere de özellikle de ailemize saldırı boyutuna varınca ağızlarının payını vermek de üzerimize vacip oldu.

İzmir'in en büyük talihsizliği CHP'nin başındaki zatın bu şehrin milletvekili sıfatıyla Meclis'te yer almasıdır.

Cevabı buradan vermeyi önemsedim. Böylece İzmirli kardeşlerimiz bu zatın gerçek yüzünü doğrudan görme imkanına kavuşacaklardır. Gerçi bu zat bugüne kadar belgeleriyle şahitleriyle yüzüne vurduğumuz onca yalanına rağmen sürekli aynı şeyleri söylemeyi sürdürerek asıl niyetini ortaya koymuştur.

Önüne hangi hakikatler konursa konsun kendisine önceden ezberletilen, tabii bilmiyoruz ama belki de dayatılan çerçeveye sadık kalarak aynı şeyleri sürekli tekrarlayıp duruyor. Geçen hafta iki bakanımız grup toplantısının hemen öncesinde kendisine gittiler.

Gitsinler bu katliamla ilgili kendilerini bilgilendirsinler istedik. Gençler, tabii bakanlarım bana bunu söyleyince ben de bu CHP'nin başındakini adam zannettim. Haberimiz yok diyor ya asıl kaynağından bizzat gitsin anlatsınlar istedim.

Gittiler belgeleriyle hangi soruyu sorarlarsa sorsunlar cevaplayın dedim. İkili görüşmelerden sonra bu yapıldığı halde daha sonra Meclis'te maalesef tamamıyla sınır aşan bir yapıyla bu iki arkadaşıma edep dışı her şeyi yaptılar. İşte onun için biz diyoruz ki Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin başında siyasetin kendi mecrasında oraya gelen bir genel başkan olarak değil bir proje olarak bulunmaktadır.

 Yanındakiler de o projenin diğer başlıklarıdır, yandaşlarıdır. Nitekim Gara operasyonunun milletimizin üzerinde yarattığı öfkeyi PKK'nın üzerinden uzaklaştırmak, uluslararası alanda PKK'nın güç durumda kalmasını engellemek için akla ziyan yollara başvurması bu tespiti bir kez daha doğruluyor. Berat Beyle ve onun üzerinden şahsımızla ilgili kampanyaya hız verilmesinin amaçlarından biri de budur. Dertlerinin ülke ve millet olmadığını hakikatleri bin defa dinleseler de yine kafalarındaki senaryoları kendilerine tevdi edilen misyonun gereğini sürdüreceklerini biliyoruz."

"BERAT BEYİN EN BÜYÜK TALİHSİZLİĞİ..."

"Berat Beyin önce enerjide ardından ekonomide ifa ettiği görevlerdeki en büyük talihsizliği damat sıfatının bu alanlardaki birikimi, gayreti ve başarısının önüne geçirilmiş olmasıdır. Eğer herhangi bir siyasetçi olarak bu işleri yapmış olsaydı kendisiyle ilgili değerlendirmeler daha objektif yapılabilirdi diye düşünüyorum. Türkiye'nin son dönemde enerji alanında yaptığı atılımların temelinde Berat Beyin bakanlığı döneminde geliştirdiği strateji, ve yaptığı hazırlıklar bulunuyor."

"Bunun adı finansı yönetmektir. Bunu başardığı için kuduruyorlar. bunu başardığı için çıldırıyorlar. Türkiye ekonomisini bundan önce bu gemileri kiralamayla almaya kalkasın veya daha önce biz araştırma görevi verdik. gelecekler bulurlarsa bulduklarının da yarısını bize vereceklerdi. Ama şimdi baktık ki çok çok ucuza bu gemileri alabiliyoruz bu gemileri aldık. Beş gemimiz var altıncı da geliyor."

MERKEZ BANKASININ DÖVİZ REZERVİ AÇIKLAMASI

"(Merkez Bankasının döviz rezervi) Göreve geldiğimizde 27.5 milyar dolar döviz rezervi vardı MB'nın şimdi 95 milyar dolar döviz rezervimiz var. Ama bir rakam daha söyleyeceğim. Başbakanlığım döneminde bu döviz rezervinin (2013) 132 milyar dolara kadar çıktı. Ondan sonra bir düşüşle 95'e indik. Bu ne demektir biz yeniden 132'ye de çıkarız, 200'e de çıkarız. Çünkü biz bu işi biliyoruz. Bizim akıl hocalarımız Batı değil. CHP'nin akıl hocaları orada, IMF. Biz birbirimizle dayanışma halindeyiz. Kendi işimizi kendimiz görürüz."

KILIÇDAROĞLU'NA DAVA AÇIKLAMASI: SENİN PARAN BOL ZATEN, SENDEN O PARAYI ALIP GARİP FUKARAYA DAĞITACAĞIZ

"Berat Bey de hukuk çerçevesinde bugün itibariyle tabii ki yargıda hakkını arayacaktır. Aynı şekilde biliyorsunuz ben de birçok davalar açtım. Açtığım her davayı da kazanıyorum. Gideceğimiz tek yer var yargı. Senin paran bol zaten senden o parayı alıp garip fukaraya dağıtacağız. Yapacağımız iş bu. "

"PLANLI VE KONTROLLÜ DÖVİZ İŞLEMLERİ YAPILDI, TAMAMI DA PİYASA KURALLARI ÇERÇEVESİNDEDİR"

"Salgını ekonomik ve sosyal etkilerimizin sürdüğü şu dönemde döviz rezervleri üzerinden Berat Beyin aleyhinde yürütülen haksız ve seviyesiz kampanyanın amacı kesinlikle bu konuda bilgi sahibi olmak değildir. Çünkü biz bunların kendilerine en kritik konularda bilgilendirdiğimizde ne yaptıklarını biliyoruz. Kafası karışmış olabilecek vatandaşlarımız için döviz rezervi konusuna açıklık getirmek istiyorum. Bir süredir zaten ekonomik saldırı altında olan Türkiye'nin salgınla birlikte uluslararası alanda ortaya çıkan finansal dalgalanmalara karşı da tedbir geliştirmesi gerekiyor. Bu zorlu dönemde ödemeler dengesi tarafında bir sıkıntıyla karşılaşmamak için planlı ve kontrollü döviz işlemleri yapıldı. Bu işlemlerin tamamı da piyasa kuralları çerçevesindedir. Ne dövizin buharlaşması ne de herhangi bir istismar haksız kazanç hukuka ve ahlaka aykırı işlem söz konusudur. Bu döviz işlemleri sayesinde ülkemiz uluslararası alanda ciddi etkilere yol açan şoklara rağmen hedeflerine bağlı kalmayı başardı. "

"DEPREM KONUTLARIMIZIN BUGÜN RESMİ TEMELİNİ ATIYORUZ, YIL SONUNA KADAR DA BİTİRECEĞİZ"

"Türkiye'nin en güzel şehri belediye hizmetlerinde ,ilk 10 bile giremiyorsa durup bir düşünmek gerekir. Başka şehirlerimizde birkaç ayda tamamlanabilen altyapı çalışmalarının İzmir'de yıllarca sürmesi ne kaynaktır ne araçtır ne de başka bir şeydir. Daha geçenlerde İzmir'de her tarafı sular bastı mı, bastı. Benim milletim bakıyorsunuz ekranlarda Bay Kemal'e ne diyor? 35yıldır burayı siz yönetiyorsunuz, bu altyapı niçin yapılmadı? diyor. Doğru. Çünkü esnafın dükkânlarını sular bastı. Aynı şeyi depremde de yaşamadık mı? Yaşadık. İnşallah 6 ay sonradan itibaren teslimata balkıyoruz. Yıl sonuna kadar da deprem konutlarımızın bugün resmi temelini atıyoruz yıl sonuna kadar da bitireceğiz. Bu söz Bay Kemal sözü değildir ha.

"İÇERİDEKİ RANT KAVGASINDAN YATIRIMIN KENDİSİNE SIRA GELMEZDİ"

Şehrine ve millete hizmet etmek yerine kaynak ve zaman önceliğini aslı vazifesi olmayan işlere ayıranlar bu şehre yazık etmişlerdir. Bu konutları bakanlığımız değil de buradaki mahalli irade yapacak olsaydı şuanda bırakın temeli ve projeyi henüz tespitler bile bitirilememişti. Yapamazlar. Dertli olacaksın dertli. İçerideki rant kavgasından yatırımın kendisine sıra gelmezdi."

"KANDİL'E DEVLETİN VERDİĞİ PARANIN GÖNDERİLDİĞİ YERLERE BUGÜN DE YARIN DA KAYYIM ATAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

"Bunların işi milletimizin hakkını hukukunu menfaatini savunmak değil kendi karanlık gündemlerine malzeme üretmektir. Üretimin durduğu, Kandil'e devletin verdiği paranın gönderildiği, hizmetin olmadığı bu yerlere biz bugün de yarın da kayyum atamaya devam edeceğiz. Sizlerle ben gurur duyuyorum. Bu yolda farklı yürüyeceğiz. PKK'lı teröristlerin hakkını savunmak için dünyayı ayağa kaldırmayı iyi bilirler. Ankara'dan İstanbul'a teröristlerle yürümeyi de bilir bu Bay Kemal. Türkiye düşmanlarının verdikleri her malzemenin üzerine atlamayı da bilirler. "

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 23:20

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALKOLLÜ VATANDAS
ALKOLLÜ VATANDAS - 4 ay Önce

SU ADAMI ÜSTDÜZEY BIR SIYASETCI GIBI KONUSMASINI ÖGRENEN KADAR DIKKATE ALMAYIN YA!!! CEVAP BILE VERMEYIN! KENDI KENDINA BAGIRSIN DURSUN! SIYASETTE BU KADAR SEVIYESIZ BIR DÖNEM NE GÖRDÜM NEDE YASADIM! REZILLIK BASKA HICBIR SEY DEGIL! BENIM BILDIGIM INSAN AGZI ILE KONUSUR AMA BU AGZI ILE BASKA IS YAPIYOR.....!!!

SIRADAKİ HABER