Erdoğan'dan bağış açıklaması: Devlet içinde devlet olmanın anlamı yok

Erdoğan, bağış kampanyası başlatan belediyelere ilişkin "Kimse izinsiz kampanya yapamaz” dedi

Erdoğan'dan bağış açıklaması: Devlet içinde devlet olmanın anlamı yok

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bağış kampanyası başlatan ve banka hesap numaralarını paylaşan belediyelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur, bütün kampanyalar sadece Cumhurbaşkanlığı makamının açıkladığı birimler tarafından yürütülmektedir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nde, video konferans yöntemiyle AKP İl Başkanları ile toplantı yaptı. Toplantının açılışında konuşan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Türkiye'de de dün akşam itibariyle 13 bin 531'i, vefat sayısı 214'ü buldu"

"Her bir vatandaşımız kendini gönüllü karantinada tutarsa çok daha sıkı tedbirler almaya gerek kalmaz."

"Şehirlerarası ulaşımı kısmen sınırlandırdık. İhtiyaç halinde şehir içinde de benzer şeyleri devreye sokabiliriz".

"Biz Bize Yeteriz Türkiyem sloganıyla bir yardım kampanyası başlattık. Toplanan paralar gerçek ihtiyaç sahipleri tespit edilerek onlara dağıtılacaktır. Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur. Bu bakımdan da şu ana bu kampanyalar sadece devletimizin, cumhurbaşkanlığı makamının açıklamış olduğu birimler tarafından yürütülmektedir. Bunların takibi İçişleri, Valilikler, Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından yürütülmektedir. Belediyelerimiz Valiliklerimizin izni olmadan kampanya açarsa devlet içinde devlet olmaktır. Gücü dağıtmış oluruz."

"Birçok spekülasyon yapılıyor. Devletin affedersiniz dilencilik yaptığı gibi çirkin yaklaşımlar var. Devletimizin ülke genelinde yapmış olduğu yatırımlar bunlar rakamlarla ifade edilmez. Muhalefetin ağzından çıkanı kulağının duyması lazım."

"Başta İstanbul olmak üzere şu anda şehir hastanelerinin açılışı süratlendi. Nisan'ın 20'sinde İkitelli'deki şehir hastanemizi açacağız." 

"Özellikle maske üretiminde okullarımızdan MSB'ye kadar gerek N95 gerek diğer maske üretimlerinde yoğun bir çalışma içindeyiz. Ülkemizde ve dost ülkelerin taleplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz."

"Üretimin ve ihracatın devam etmesi konusunda kararlıyız."

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 23:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER