Erdoğan'dan asgari ücret eleştirilerine yanıt: Eline diline dursun

Erdoğan, asgari ücret eleştirilerine yanıt verdi

Erdoğan'dan asgari ücret eleştirilerine yanıt: Eline diline dursun

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinop'ta düzenlenen AKP İl Kongresi'nde asgari ücret eleştirilerine yanıt verdi.

Erdoğan, "15 yılda asgari ücreti yaklaşık 9 kat artırmış olduk ve hiçbir zaman da enflasyonun altına düşürmedik. Kişi başına düşen milli gelirimiz, geldiğimizde neydi? 3 bin 500 dolardı. O zaman asgari ücret de 184 liraydı. Bugün kişi başına düşen milli gelirimiz ne oldu? 11 bin dolar. Asgari ücret çok daha büyük bir artışla bin 603 lira. Milli gelirimiz, 2023 için hedeflediğimiz 25 bin dolara ulaştığında asgari ücretin nereye çıkacağını varın siz hesap edin" dedi.

Asgari ücretin 1603 liraya çıkarılmasının olumlu olduğunu savunan Erdoğan, “Beyefendiler beğenmiyor. Şimdi 14,3 artışla 1603 liraya çıktı. Ya eline diline dursun, nereden nereye. Bu rakam asgari ücretin evli olmasına çocuklarının olmasına göre değişebiliyor. Bu asgari ücrete 100 lira da işveren teşviki uyguluyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2017, 14:18

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

birileri sayın erdoğana 15 yılda dolar kurunun 22 kat yükseldiğini hatırlatmamış mı ..yazık çok yazık ...vekillere gelince 1 gecede %200 zam ama işçiye emekçiye günlerce kara kara düşünüp sadaka gibi zam ...

SIRADAKİ HABER