Erdoğan'dan Ankara'daki patlamaya ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Herkesi terörün karşısında yer almaya davet ediyorum' dedi

Erdoğan'dan Ankara'daki patlamaya ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'daki barış mitingi öncesi yaşanan ve İçişleri Bakanlığı'na göre en az 30 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıya dair açıklama yaptı. Erdoğan, 'Herkesi terörün yanında değil karşısında yer almaya davet ediyorum," dedi.

Erdoğan şunları söyledi:

"Daha önce değişik yerlerde askerimize, polisimize, korucularımıza, kamu görevlilerimize ve masum vatandaşlarımıza karşı yapılan terör eylemleri ile bugün Ankara Tren Garı'nda sivil vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırısı arasında hiçbir fark yoktur. Ankara'daki saldırıyı gerçekleştirenlerin amacı, farklı toplum kesimlerini birbirine düşürebilmektir. Bu konuda herkesi sorumlu davranmaya, dikkatli hareket etmeye, terörün yanında değil karşısında yer almaya davet ediyorum. Devletimiz, tüm birimleriyle bu olayı aydınlatmak için çalışmaktadır; faillerin en kısa zamanda belirleneceğine ve adalete teslim edileceğine inanıyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 14:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
ertan aydin
ertan aydin - 3 yıl Önce

Biraz serefiniz varsa emniyet müdürü nu alın görevden...ama alamssiniz Bizden çok devlet birimleri dikkatli olacak ceylan derili koltukta oturan sahsiyetsizler

mert
mert - 3 yıl Önce

sevincinizi tahmin edebiliyoruz sayin cumhurbaskanim.

mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

recep, meceplerini kullanarak katliam yapiyor!