Erdoğan'dan Ali Babacan'ın DEVA partisine ilk yorum

Erdoğan, “Davası milleti, davası ülkesi olmayanın sonu her zaman hüsran olmaya mahkumdur” dedi

Erdoğan'dan Ali Babacan'ın DEVA partisine ilk yorum

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Erdoğan, bugün DEVA Partisi’nin açılış toplantısını gerçekleştiren Ali Babacan ve ekibini isim vermeden eleştirerek, “Eski Türkiye ile bugünü karşılaştırma imkanına sahip olan kuşaklar günümüz Türkiyesi’nin anlamını biliyor. Yeni diye ortaya sürülen her oluşum sadece AK Parti’ye ihtiyacı ortaya koyuyor, hiçbir işe yaramıyor. Davası milleti, davası ülkesi olmayanın sonu her zaman hüsran olmaya mahkumdur” dedi.

Erdoğan’ın burada yaptığı açıklamadan öne çıkanlar şöyle:

“Bölücü örgütün güdümündeki parti ile kurduğu ittifakı artık gizlemeyen CHP İstiklal Marşı’na katılmayı da kesti. CHP kasıtlı bir şekilde kutuplaşmayı derinleştirerek insanlarımızın hassasiyetlerini kaşıyarak çok tehlikeli bir oyun oynuyor. Meclis kürsüsünü de bu kirli oyuna alet etmekten çekinmiyorlar. Partimiz ve şahsımıza olan kinleri nedeniyle belirli televizyonları seyredip gazeteleri okuyanlar her şeyi gerçek sanıyor.

Eski Türkiye ile bugünü karşılaştırma imkanına sahip olan kuşaklar günümüz Türkiyesi’nin anlamını biliyor. Yeni diye ortaya sürülen her oluşum sadece AK Parti’ye ihtiyacı ortaya koyuyor, hiçbir işe yaramıyor. Davası milleti, davası ülkesi olmayanın sonu her zaman hüsran olmaya mahkumdur.

 ‘KANAAT ÖNDERLERİNİ BULACAKSINIZ’

Tüm il başkanlarıma sesleniyorum, lütfen kadrolarımızı oluştururken o ilin, ilçenin kanaat önderlerini bulacaksınız. Aynı heyet aynı ekiplerle yürümeye mecbur ve mahkum değiliz. Dinamik bir yapıyla yola yürümeye mecburuz.

Bunu yaparken mevcut kadroları tamamen yok etme peşinde değiliz. Çalışan kadrolarla yolumuza devam edeceğiz.

Her deprem haberi bize ülkemizin potansiyel tehdidini bize hatırlatıyor. 20 yaşından büyük binaların büyük bir bölümü depreme karşı dayanıksızdır. Ülkemizin her yerinde radikal değişikliklere gitmek zorundayız. Kentsel dönüşüm projelerine büyük önem veriyoruz. Ülkenin her tarafında bina altyapısında radikal adımlar atmak zorundayız.

En son Yalova meselesi, hak yerin buldu mu, buldu. Bütün mesele demek ki işimizi iyi takip eder iyi kovalarsak Meclis üyeleriyle beraber bu işin takipçisi olursak bu yolsuzlukların önde gidenleri de ortaya çıkıyor. Orada yapılan seçimde Cumhur İttifakı ile beraber arkadaşımız Yalova Belediye Başkanı oldu.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 1 yıl Önce

Asıl en büyük terörist sen ve ekibiniz isiti besleyen yardim eden kanla beslenen yalan soyleyen hırsızlık yapan dunyanin en buyuk şerefsiz alcak namusuz dur

SIRADAKİ HABER