'Erdoğan, cumhurbaşkanı yardımcılığı için Tansu Çiller’e teklif götürecek' iddiası

Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar gibi isimlerin de aday adaylığı başvurusu yaptığı belirtiliyor

'Erdoğan, cumhurbaşkanı yardımcılığı için Tansu Çiller’e teklif götürecek' iddiası

AKP’nin aday adayı listelerinde milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, gazeteci Ayşe Böhürler, eski bakan Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar gibi isimler de bulunuyor.

Erdoğan’ın son hafta içerisinde, bazı eski milletvekilleri ve onların çocuklarına adaylık başvurusu yapması için telefon açtığı öne sürüldü.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, Erdoğan, milletvekili adayları konusunda ayrıntılı dosyalar hazırlattı. Erdoğan’ın dar bir kadroyla yaptığı çalışmada aday adayları dışında bazı önemli bulduğu isimleri bizzat arayarak siyasete davet ettiği öğrenildi.

ESKİ VEKİL VE ÇOCUKLARI

Erdoğan’ın adaylık başvurusu bulunmayan bazı özel isimleri aradığı, bunlar arasında eski milletvekillerinin de bulunduğu dile getiriliyor. Erdoğan’ın adaylık başvurusu yapmasını istediği isimler arasında 22’nci Dönem’den birden fazla isim olduğu belirtiliyor.

Bazı eski milletvekillerinin çocuklarının da davet edildiği kaydedildi. Bunun yanı sıra AKP aday adayları arasında, mevcut milletvekilleri ve bakanlar dışında bazı ilginç isimlerin olduğu da öğrenildi. Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, gazeteci-yazar Ayşe Böhürler, eski siyasetçi Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar gibi isimlerin de aday adaylığı başvurusu yaptığı biliniyor.

AKP listelerinde genç ve kadınlara ilişkin dengenin de kurulacağı, özellikle partinin gençlik kollarından bazı isimlerin aday gösterileceği belirtiliyor.

KADIN YARDIMCI

AKP kulislerinde gündem oluşturan başka bir konuyu ise ‘cumhurbaşkanı yardımcılarından birinin kadın olacağı’ konusu oluşturuyor. Erdoğan’ın dışarıdan sürpriz bir ismi bu göreve getireceği dile getiriliyor. Bir dönem, bu ismin Tansu Çiller olacağı yorumları yapıldı. Çiller’in dışında bazı yeni isimlerin de gündemde olduğu ifade ediliyor.

Haberin tamamı burada.

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 13:05

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER