Erdoğan: Çubuk’taki o vatandaşlarım zaten yaralı, onları taciz edeceksin

Erdoğan, CHP yönetimini ve Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi, “Kol kola gezdiklerin sana saldırdı” dedi

Erdoğan: Çubuk’taki o vatandaşlarım zaten yaralı, onları taciz edeceksin

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşuyor.

Çubuk’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili  konuşan Erdoğan, “Çubuk’taki o vatandaşlarım zaten yaralı, onları taciz edeceksin. Ardahan’daki yolculukta teröristlerin saldırısına uğramışsın onlarla eş duruma getireceksin. Kol kola gezdiklerin sana saldırdı başkası saldırmadı. Birileri ısrarla 2023 hedeflerimizi bir hayal, bir serap gibi göstermeye çalışıyor. Halbuki biz hep birlikte bu hedeflere inanıp çalışırsak 2023’te çok daha ötesine geçmemiz mümkündür. Türkiye’de özellikle yerli ve milli olan her şeye yönelik linç kampanyası söz konusu olduğunda kimse CHP’nin eline su dökemez” ifadelerini kullandı.

”Ekonomi, güvenlik ile birlikte önümüzdeki dönemde de önceliklerimiz arasında yer alacaktır” diyen Erdoğan şöyle devam etti:

“Ekonomide Gezi olaylarına kadar tarihi başarılara imza attığımız bir dönem yaşadık. Son 6 yılda maruz kaldığımız saldırılar ekonomimizi de hedef aldı. 15 Temmuz darbe girişiminin amacı aynı zamanda ekonomimiz de sabote edilmeye çalışıldı. Ülkemize dayatılan kur faiz enflasyon şer üçgenine karşı nasıl karşılık vermemiz gerektiğini gördük.

Silahlı ve diplomatik teröre nasıl teslim olmadıysak, ekonomik teröre de teslim olmadık, olmayacağız. Vatandaşlarımızı rahatlatacak adımları attıkça, başımızdaki kara bulutların dağılacağına inanıyoruz. Önümüzde seçim gerilimi yaşamayacağımız 4 yılı aşkın bir süre bulunuyor.

İhtiyacımız olan yapısal dönüşümleri birer birer hayata geçirmekte kararlıyız. Bu yılın ilk çeyreğinde ekonomide dengelenme devam etti. Göstergelere baktığımızda tüm verilerin artık olumlu bir yönde yükselişe işaret ettiğini görüyoruz. Bir dönem sınırlarımıza atılan füzeler, bombalar, kurşunlar neyse, son aylarda ekonomimize yapılan saldırılar da aynısıdır.”

‘DÖRT YIL SEÇİM GERİLİMİ YOK’

Vatandaşlarımızı rahatlatacak adımları attıkça, başımızdaki kara bulutların dağılacağına inanıyoruz. Önümüzde seçim gerilimi yaşamayacağımız 4 yılı aşkın bir süre bulunuyor. İhtiyacımız olan yapısal dönüşümleri birer birer hayata geçirmekte kararlıyız. Bu ülkede yatırımcımızın karşısında değiliz ama bu milletin karşısında olanlar da bilsinler ki onlar da bizi karşılarında bulurlar. Geçtiğimiz zorlu sınamalar bize büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa davasından asla taviz veremeyeceğimizi tekrar hatırlatmıştır. Bir kez daha gördük ki ya olacağız ya öleceğiz, bunun başka yolu yok.”

‘HİÇ BİRİNİN ZERRE KADAR KIYMETİ YOK’

Geçtiğimiz zorlu sınamalar bize büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa davasından asla taviz veremeyeceğimizi tekrar hatırlatmıştır. Bir kez daha gördük ki ya olacağız ya öleceğiz, bunun başka yolu yok. Filanca yabancı finans kurumu şöyle diyormuş, filanca devlet ülkemize şaşı bakıyormuş, filanca kesim saçma sapan yollara tevessül ediyormuş… Bunların hiçbirinin zerre kadar kıymeti yoktur. Asıl olan ülke ve millet olarak bizim ne istediğimiz, ne yaptığımız, nereye varmak istediğimizdir. Türkiye her alanda olduğu gibi ekonomide de öyle bir ülkedir ki, buz dağı gibi görünmeyen kısmı, görünen kısmından çok daha büyüktür.

ÇUBUK’TAKİ VATANDAŞLARIMI TACİZ ETTİN’

“CHP yönetimi başkadır, CHP’ye oy veren vatandaşlarımız başkadır. Bunun birbirinden ayıralım. Çubuk’taki o vatandaşlarım zaten yaralı, onları taciz edeceksin. Ardahan’daki yolculukta teröristlerin saldırısına uğramışsın onlarla eş duruma getireceksin. Kol kola gezdiklerin sana saldırdı başkası saldırmadı. Birileri ısrarla 2023 hedeflerimizi bir hayal, bir serap gibi göstermeye çalışıyor. Halbuki biz hep birlikte bu hedeflere inanıp çalışırsak 2023’te çok daha ötesine geçmemiz mümkündür. Türkiye’de özellikle yerli ve milli olan her şeye yönelik linç kampanyası söz konusu olduğunda kimse CHP’nin eline su dökemez.”

‘ELİM KİRLERİN DİYE EL SIKMAYAN KAYBETTİ’

“Elim kirlenir diye el sıkmayan bir belediye başkan adayımız varsa kaybeder ve kaybetti. Siz belediye başkanlarımız el de sıkacaksınız vatandaşlarımızla da kucaklaşacaksınız. Gerek partide gerek yönetimde, bizimle birlikte yol yürüyen her bir arkadaşımızın milletimizin tamamına karşı sorumlu olduğunun bilinciyle hareket etmesi gerekiyor. Arkadaşlar kimlerle oturuyorsunuz kalkıyorsunuz buna da çok dikkat etmeniz lazım. Vatandaşa karşı etrafımızda etten duvar örülmesine asla izin vermeyeceğiz. Hiç kimsenin şahsi ajandası, Türkiye’nin ve artık kaderi ülkemizle bütünleşmiş olan AK Parti’nin misyonunun önüne geçemez. Kendisini ülkesinden ve partisinden büyük görerek bu yolda yürümeye kalkanlar zaten baştan kaybetmiştir. Böylelerinin Türkiye’ye ve AK Parti’ye kaybettirmesine de izin veremeyiz.”

‘TÜM İLLERİ DOLAŞACAĞIM’

“Millete en iyi hizmeti kim yapıyorsa onunla yola devam etmek, ülkenin ve partimizin yöneticisi olarak bizim görevimizdir. Ramazandan sonra başarı sırasına göre tüm illerimizi dolaşma azmindeyim ve dolaşacağım. Bu bir teşekkür ziyaretidir.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, 22 Nisan’da sosyal medya hesabından, “Genel Başkanımıza saldırarak linç girişiminde bulunanlar bu ülkenin milli birliğine saldıran soysuz teröristleridir… Bu soysuz çetenin bölücü teröristlerle amaç birliği vardır… Bu soysuz çeteyi lanetliyorum… Bu güzel memleketi bu soysuz çeteye teslim etmeyeceğiz…” paylaşımında bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 17:28

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 1 yıl Önce

Senin kadar alcak yalanci kibirli fesat bir kanli zalimsin insanlari tahrik irkci konusmalarin senin basini yiyecek sen turk deyilsin intikam almal isteyen israil abd ajanisin halk bu caniden ulkeyi kurtarin yoksa ic savasa goturecek eli kanli diktad

DENGE SORUNU YAŞIYAN  HASTA ADAM
DENGE SORUNU YAŞIYAN HASTA ADAM - 1 yıl Önce

Ğlkenin şimdiye kadar gelmiş geçmiş en hayin ,en kötü ,en entrikacı ,en dalavere düzenbazcı en sahtekar siyasetcisi . Üstelik akli dene sorunuda artık iyileşmesi mümkün olmayan DELİ GÖMLEĞİ GİYECEK SON SEFAYA GELMİŞ siyasetin başındaki hasta akıl hastası adam .

BİR ANNE OLARAK
BİR ANNE OLARAK - 1 yıl Önce

Cumhur başkanı recep tayyip erdoğan SENDE BİZLERİ ( TACİZ EDİYORSUN ) bizler hak hukuk ADALET istiyoruz polislerin de bizleri yerlede tekme tokat süründürüyor bu ne biçim adalet ha ..??

SIRADAKİ HABER