Erdoğan: Çözüm süreci diye bir şey söz konusu değil

Erdoğan grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı

Erdoğan: Çözüm süreci diye bir şey söz konusu değil

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu'nun Abdullah Öcalan'dan yıllar sonra gelen mesajdan birkaç saat sonra İstanbul'da seçimlerin yenileneceğini duyurmasıyla başlayan 'Yeniden Çözüm Süreci' iddialarına dair açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı, "Çözüm süreci diye bir şey söz konusu değil" dedi. 

Erdoğan, grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, 23 Haziran’a kadar İstanbul’da süreci Vali Ali Yerlikaya’nın götüreceğini söyledi. Cumhurbaşkanı, "Seçimin adayları belli, bizim adayımız da Binali Yıldırım" diye konuştu.

Erdoğan ayrıca, "Bahçeli’yle az önce bir telefon görüşmesi yaptım. Hem Ramazan'ı kutladım hem de bu verilen kararın ülkemiz için hayırlı olması temennisinde bulundum. Ortak miting şu anda onları görüşmüş değiliz. Bu arada bir araya gelip bu sürece değerlendirmemiz inanıyorum ki İstanbul için faydalı olacaktır." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 15:31

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adallet
Adallet - 1 yıl Önce

Senin gibi irkci fasit diktador den kimse bir sey beklemiyor artik senin derdin koltuk senin suyun isindi alcak recephirsizlik hile soyadin olmus yakalandigin kanser seni bitirecek kalan omur bir yildan az ramazan senin sonun olsun bayram nasip olmaz

Adallet
Adallet - 1 yıl Önce

Seni bundan sonra seni adamdan sayan yok birdahaki cumhurbaskani secime kadar kalirsan seni imamoglu devirecek alcak namusuz halkimiz bir sahtakar hirsizdan iki yuzlu munafiktan bikti serefsizler ulke yonetemez

SIRADAKİ HABER