Erdoğan: Çok büyük badire atlattık, iki aya kalmaz toparlarız

Erdoğan, özellikle bayramdan önceki iki hafta boyunca ciddi badireler atlatıldığını söyledi

Erdoğan: Çok büyük badire atlattık, iki aya kalmaz toparlarız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, döviz kurlarında yaşanan hareketliliğe ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Nuray Babacan'ın Hürriyet'teki haberine göre, Erdoğan, özellikle bayramdan önceki iki hafta boyunca ciddi badireler atlatıldığını, ancak alınan kararlarla bunun bertaraf edildiğini söyledi.

Zaman zaman dalgalanma olsa bile sonuçta Türkiye'nin bundan çıkacağını savunan Erdoğan, "Bu süreçte çok büyük badireler atlattık. Ama bir dizi kararlar aldık ve görüşmeler yaptık. İki aya kalmaz toparlarız. Bu süreçte başta Almanya olmak üzere AB ülkelerinden gelen destek çok önemliydi" dedi.

Erdoğan, Türkiye'de yaşanacak sorunların, tüm Avrupa'yı etkilemesinin de önüne geçildiğini ifade etti.

Erdoğan, "Merkel beni direkt arayarak, açık desteğini gösterdi. ‘İsterseniz bakanımı göndereyim size' dedi. Avrupa ülkeleri başbakanlarının yaptığı açıklamaların yanı sıra, bana özel temsilcisine gönderenler de oldu. Onların bu yaklaşımı çok önemliydi ve bu ilişkinin sürdürülmesi için gereğini yapacağız" dedi.

Erdoğan'ın, bu süreçte Katar ve Kuveyt'le yapılan temaslar sonucunda ekonomiye destek sağlandığını, ancak bu ülkelere dolaylı baskı yapıldığını da söyledi.

 RUSYA VE İRAN DESTEĞİ

 AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kurmaylarıyla değerlendirmelerinde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ilk günden verdiği siyasi desteğin, İran yönetiminin yaklaşımının da ABD'nin tutumuna karşı Türkiye'nin yanında yer alan açıklamalarının çok değerli olduğunu vurguladı. Erdoğan özellikle tüm bölge ülkelerinin de ne yapılmak istendiğini görmesinin önemli olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2018, 18:57

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER