Erdoğan: CHP ve Cemaat hükümet için tarih belirledi

Başbakan Erdoğan, Nisan'da yeni hükümet kurmayı planladıklarını savundu...

Erdoğan: CHP ve Cemaat hükümet için tarih belirledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kırklareli'nde yaptığı konuşmada cemaat ve ittifaklarının  Nisan'da yeni hükümet kurmayı planladığını savunarak,  "Bunlar herkesi dinlemişler. Şimdi onların izini sürmeye başladık. Bunların inine gireceğiz. Çıkaracağız oralardan" dedi.

Kırklareli ziyaretinde vatandaşlara konuşan Recep Tayyip Erdoğan, cemaatin tüm gücüyle CHP'yi desteklediğini  öne sürerek "95’te Savaş Ay bu Pensilvanya’daki zatla röportaj yapıyor o zaman Türkiye’de. O zat ‘Cebrail gelip Türkiye’de parti kursa onun partisini bile desteklemem’ diyor. Siyasetten uzakmış. Sonra da saygıdan uzak ifadeyi 40 dereden su getirerek tevil etmeye çalıştılar" dedi.

"Şimdi tüm gücüyle CHP’yi destekliyor" diyen Erdoğan, "Bunlar tarih belirlediler. Aralık'ta iktidarı devirecekler olmadı. Sonra ocak dediler o da olmadı. Şimdi 30 Mart seçimlerinde Ak Parti yüzde 35 altına düşecek Nisan'da yeni hükümet kurulacak. Aç tavuk kendisini darı ambarında sanırmış" şeklinde konuştu.

'BUNLARIN İNİNE GİRECEĞİZ'

Erdoğan şöyle konuştu: "Bunlar herkesi dinlemişler. Şimdi onların izini sürmeye başladık. Bunların inine gireceğiz. Çıkaracağız oralardan. Türkiye’nin son derece mahrem, gizli görüşmelerini dinlemiş birilerine servis etmişler. Yargı içinde paralel örgüt kendi mensupları ile yapı oluşturmuş.CHP ve MHP'de son derece tehlikeli duruma destek veriyorlar. Paralel örgüt eliyle yapılmak istenen darbeye omuz veriyorlar."

"Paralel yapının paralel devletin hesabını göreceğiz. Hesabı çok ağır olacak" şeklinde sözlerini sürdüren Erdoğan, "Ülkemin dağlarına bahar geldi. Silah ticareti yapanlar, kan ticareti yapan vampirler bundan çok rahatsız. Terör meselesini çözüm yoluna koyduğumuz için bize saldırıyorlar" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2014, 10:05

YORUM EKLE
YORUMLAR
seyithan eren
seyithan eren - 7 yıl Önce

Allah yardimcin olsun sayin basbakanim durmak yok yola devam bunlar ancak camur atar

adnan arslan
adnan arslan - 7 yıl Önce

Allah kolaylik versin Basbakan yolun acik olsun

mahmut taşyürek
mahmut taşyürek - 7 yıl Önce

BBkan Suriyede Esat kendi vatandaşını öldürüyor yoksa onamı õzendin

ayfer meral
ayfer meral - 7 yıl Önce

Allah yardimcin olsun tum dualarımız seninle

cengiz ozkan
cengiz ozkan - 7 yıl Önce

allah seni basimizdan eksik etmesin sayin basbakanimiz babamiz

ugur
ugur - 7 yıl Önce

simdiye kadar mhp ye oy verdim ama bu iki secimdede oyumuz sana kokunu kazirsin insallah bunlarin

mehmet arslan
mehmet arslan - 7 yıl Önce

Yola devam basbakanim

adsiz
adsiz - 7 yıl Önce

Milletin yakasindan dussun artik bu akp


SIRADAKİ HABER