Erdoğan: CHP, süzme faşist bir partidir

Erdoğan konuşmasıyla CHP özelinde Millet ittifakını hedef aldı

Erdoğan: CHP, süzme faşist bir partidir

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Grup Toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Muhalefeti hedef alan Erdoğan, "40 yamadan oluşan CHP heyulasını kuvvet bir yerlerden gelecek diye olumlu ya da olumsuz harekete geçen bir partidir. Süzme faşist bir partidir. Gelin hep birlikte 2023 yılında Türkiye'ye gerçek anlamda bir ana muhalefet de kazandıralım" dedi.

Erdoğan’ın grup toplantısı konuşmasında öne çıkan sözleri şöyle oldu:

"Türkiye'nin maruz kaldığı uluslararası saldırılara karşı devletinin yanında yer alma erdemini hiç göremezsiniz. Bu çarpık yapının içinde ne var? Karşımızda sadece dışarda üflenen süfleleri muhalefet kisvesi altında tekrarlayan; vizyonsuz, hedefsiz, ilkesiz bir yapı var. Heyula, tek başına fiili varlığı olmayan ancak başka bir varlıkla anlam kazanan bir maddedir.

'CHP, SÜZME FAŞİST BİR PARTİDİR'

CHP kendi başına eseri, mücadelesi olmayan, bir yerlerden gelecek olumlu veya olumsuz etkiyle harekete geçen bir partidir. CHP'nin içinde millet yoktur çünkü millet tek parti devrinden beri CHP'nin ciğerini bilir ciğerini. CHP'nin içinde demokrasi yoktur çünkü CHP sadece lafını ettiği, istismarını yaptığı demokrasinin 'd'sinden bile nasibini almamış süzme faşist bir partidir. CHP'nin içinde milli ve yerli hassasiyet yoktur. CHP siyasetteki duruşunu ülkesine ya da halkına göre değil önüne konan senaryolara göre belirler. CHP kendi içindeki taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık vukuatlarıyla bile yüzleşemeyecek kadar kibir bataklığına saplanmıştır. CHP'nin içinde ideal de yoktur çünkü bu partide insanlar gayretleri veya birikimleriyle değil, yapıya olan uyum yetenekleriyle konumlandırılır, sadece bireysel hedefleri için çalışırlar.

'CHP; ÇÖP, ÇUKUR, ÇAMUR'

Mesele memleket meselesi, mesele millet meselesi olunca bunları görmezden gelme hakkımız olamaz. Buradan özellikle Gazi'nin mirasına hürmeten CHP'ye gönül vermiş veya oy tercihini ondan yana kullanan vatandaşlarıma sesleniyorum: Görüldüğü gibi kayıp bir partidir, bu kayıp sadece siyasetin değil tüm ülkenin kaybıdır. Hiç uzağa gitmeye gerek yok. Sadece geçtiğimiz günlerde yaşanan karın ardından CHP'li belediyelerde yaşanan manzaralar bu gerçeği göstermektedir.

CHP; çöp, çukur, çamur. Bu kadar basit bir konuda bile vatandaşlarımıza hizmet vermeyenleri yok saymayacağız da ne yapacağız? Gelin 84 milyon hep birlikte 2023 yılında Türkiye'ye diğer alanlardaki hedefleriyle birlikte gerçek anlamda bir ana muhalefet de kazandıralım. 2023'te yep yeni bir Türkiye'nin kapılarını aralayalım.

'BERABER ANKARA'DAN İSTANBUL'A YÜRÜSÜNLER'

Ne yüzsüzsün sen ya, ne karaktersizsin sen ya. Bunların cibiliyeti bozuk. Biz bu mücadeleyi gece gündüz demeden verdik, gerdiğimiz nokta bu oldu, içimiz kan ağlıyor. Onların intikamını alacağız, kanlarını yerde bırakmayacağız, bunu da böyle bilsin Bay Kemal, ortağı HDP de böyle bilsin. Beraber yine Ankara'dan İstanbul'a yürüsünler. Onlar yürürken biz de inşallah buradan salihi selamete çıkacağız, onlara bu imkanı vermeyeceğiz. Yüzleri kızarmadan bu ülkede kimse terörü savunamaz. Beraber teröristlerle yürüdün, daha ne yapacaktın? Türkiye'nin sınır ötesi harekatlarını eleştiren, yapamazsınız, edemezsiniz, gidemezsiniz diye demeçler veren siz değil misiniz?

'BATININ ÖRNEK ALDIĞI TÜRKİYE'YE GELDİK'

İşte eski Türkiye Sayın Kılıçdaroğlu... Senin yönettiğin SSK'dan bu görüntüler. Devlet yok! Nerede? Şu anda böyle bir görüntü var mı? Ülkemizin herhangi bir yerinde bu görüntüler mi var huzur mu var? Herkes huzurlu ve güveniyor. Batı Türkiye'nin sağlık sistemini örnek alıyor şu anda.

'BİR KEZ DAHA TEKRAR EDİYORUM: DURMAYACAĞIZ'

Terörle mücadelede kararlığımız sadece içimizdekileri değil. Dışarıdakileri de rahatsız ediyor. Bir kez daha tekrar ediyorum. Bu harekatlar hem meşru hakkımız hem de insani görevimizdir. Gerekirse kaynağına kadar inerek temizlemek bizim görevimiz. Kardeşlerimizin de iyi ve kötü gününde yanında olmaya devam edeceğiz. Durmayacağız.

Daha şimdiden sokakları ateşe bulanan, ırkçılıkla bulananlar bizim terör örgütleriyle iş tutmayın diye uyardıklarımız. Hızla sürüklendikleri kara delikte kaybolup gideceklerdir. Bizi sürüklemek istedikleri aparatları da onları kurtarmayacaktır.

Ne yaparlarsa yapsınlar milletimizin birliğini beraberliğini bozamayacaklar. İstiklal ve istikbal aşkımızı söndüremeyecekler. Canımızdan değerli gördüğümüz vatanımızı parçalayamayacaklar. Ülkemize diz çöktüremeyecekler.

KORONAVİRÜS SALGINI

Terörde bunlar yaşanırken dünyada tüm dengeleri değiştiren koronavirüs salgınını da yakından takip ediyoruz. Ülkemizde de etkili olan virüs 2 milyonun üzerinde vatandaşımızın Covid-19'a yakalanmasına neden olmuştur. Aldığımız tedbirlerle bunu en az hasarla atlatma noktasında ciddi başarı elde edip 2020 yılını büyüme ile kapatan birkaç ülkeden olduk.

'EKONOMİK SALDIRI OYUNLARINI BOZDUK'

Kılıçdaroğlu'nun sorup durduğu dövizlerin önemli bir bölümü işte bu çalışmalarda kullanılmıştır. Toplumsal kargaşa peşinde olanların da oyununu bozduk. Salgının yol açtığı sıkıntıları atlatmak için de herkese yönelik ciddi destek paketlerini hayata geçirdik. Salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere elimizdeki araçlarla fırsat vermedik.

BERAT ALBAYRAK CEVABI

CHP'nin saldırdığı Berat Bey'in bu anlamdaki gayret, çalışma ve başarıların bizzat şahidiz.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 21:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALKOLLÜ VATANDAS
ALKOLLÜ VATANDAS - 2 ay Önce

EVET BENCE DE !!! MHP´DE SOSYALISTTIR :)))

Halk
Halk - 2 ay Önce

En büyük terörist senen büyük diktedor sen en büyük fasit irkci sen en büyük hirsiz yalanci sen masum insanlarin katili sen

kendinde olanı başkasına yansıtmak
kendinde olanı başkasına yansıtmak - 2 ay Önce

şuan eski chp görünmüyor artık şuan erdoğan faşizmi üst seviyeye çıkmış durumda.millet kemalizmden kaçarken tayyibizme tutulmuş durumda.yani fark var mı yok.

SIRADAKİ HABER