Erdoğan: Burası Paris mi? Bedelini ağır ödersiniz

Erdoğan’ın hedefinde Kılıçdaroğlu, Demirtaş ve Fatih Portakal vardı

Erdoğan: Burası Paris mi? Bedelini ağır ödersiniz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Denizli 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, Fatih Portakal’ı hedef alarak "Çıkmışlar sokağa davet ediyorlar. Bu ne terbiyesizliktir ya? Bir tanesi TV ekranından kendini bilmez haddini bilmez edep yoksunu bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor ahlaksıza bak. Burası Paris mi? Sen ne yapıyorsun? 15 Temmuz'da zaten herkes dersini aldı. Bu ülkede bundan sonra bu tür olaylara girişenler bunun bedelini öder" dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Selahattin Demirtaş için "Adaletin gereği neyse onun bedelini ödeyecek" dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

SELAHATTİN DEMİRTAŞ'I HEDEF ALDI

Adaletin gereği neyse onun bedelini ödeyecek. Ve bölücü terör örgütünün başı ile ilgili yaptıkları ortada hale bak, hala durdukları yok. PKK'sı PYD'si YPG'si FETÖ'sü bunların hepsi aynı ve bütün bunlarla beraber bunlar, halkımızı böldüler parçaladılar.

Kardeşlerim, milletimize göğüslerini gererek ifade edecekleri hiçbir projeleri olmadığı için işi yüzsüzlüğe vurdular. Geçtiğimiz günlerde CHP'nin başındaki zat, mecliste bütçe görüşmeleri için çıktığı kürsüde hepsi yalan belgeleri sıraladı.

Tek parti döneminin faşist uygulamalarını ve ülkemizdeki askeri darbeleri her fırsatta özlemle yâd edenlerin meclis kararına darbe demesi kadar tabi bir şey olamaz. Milli irade ve demokrasi bunların fıtratına terstir. CHP darbecilerle beraber. FETÖ'ye terör örgütü diyemeyenler elbette meclis kararına darbe diyecek. Şimdi bak 31 Mart'a da yine terör örgütüyle koyun koyuna gidiyorlar. Biz MHP ile bir Cumhur İttifakı oluşturduk ve Cumhur İttifakıyla biz seçime gidiyoruz. Bizim MHP ile azami müştereklerimiz var. Onun için de Cumhur İttifakını oluşturduk ve inşallah 31 Mart'ta Cumhur İttifakının zaferini birlikte yaşayacağız.

CHP YİNE HEDEFİNDE

Türkiye cinayeti işleyenlerin ellerini kollarını sallaya sallaya kaçmasına göz yummuş. Azıcık aklı mantığı izanı vicdanı olan bir insan bu sözleri söylemeye utanır. Olayın en başından en sonuna kadar nasıl gerçekleştiğini defalarca açıkladık. Parlamentoda grup toplantısında tüm dünyaya seslendim. 3 dile yayın yaptık dünya bunu duysun, ama kulağı var duymuyor. Gözü var görmüyor.

Katillerin ülkemizi terk ettikleri saatlerde olayın ne olduğu tam olarak bilinmiyordu. Bu olayın peşini sıkı bir şekilde takip etmeseydik cinayetin de ortaya çıkması mümkün olmayacaktı. Dünyanın tamamının gördüğü ve takdir ettiği bir hususu Bay Kemal görmüyorsa bu da kendi meselesidir.

Ülkemizi karalamaya çalışan bu zata milletimiz hak ettiği cevabı 31 Mart'ta bir kez daha verecektir. CHP'nin başındaki zat diğer pek çok mesele gibi burada da aynı şeyi yapıyor. Terör örgütleriyle birlikte oluyor onlara sıcak mesajlar gönderiyor. Biz bunlar karşısında terör örgütleriyle mücadelemizi Gabar'da Cudi'de aralık vermedn devam ettiriyoruz.

GAZETECİLİK FAALİYETLERİNİ 'TERÖR FAALİYETİ' İLAN ETTİ

Bunlar gazetecilik faaliyeti için cezaevinde değil. Bunlar gazeteciliği bırakıp terör örgütleriyle beraber olanlar. Mesleğini gazeteci olarak belirleyenlerin bir kısmının terör örgütleriyle ilişkileri bir kısmının da adi suçlar yüzünden cezaevinde olduğunu görüyoruz.

Nerede Türkiye'ye karşı özellikle bir girişim varsa CHP orada. Milli çıkarlarımıza yönelik bir sabotaj varsa CHP orada. İşte Fransa'da sarı yelekliler var, CHP orada, PKK orada. Ne diyorlar Gezi Olayları. Gezi olaylarında Bay Kemal nerede onlar orada..

Çıkmışlar sokağa davet ediyorlar. Bu ne terbiyesizliktir ya? Bir tanesi TV ekranından kendini bilmez haddini bilmez edep yoksunu bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor ahlaksıza bak. Milletimiz ibuna gereken cevabı verecektir buna inanıyorum. Burası Paris mi? Sen ne yapıyorsun? 15 Temmuz'da zaten herkes dersini aldı. Bu ülkede bundan sonra bu tür olaylara girişenler bunun bedelini öder.

FATİH PORTAKAL'A: BURASI PARİS Mİ? NE YAPIYORSUN?

Çıkmışlar sokağa davet ediyorlar. Bu ne terbiyesizliktir ya? Bir tanesi TV ekranından kendini bilmez haddini bilmez edep yoksunu bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor ahlaksıza bak. Milletimiz buna gereken cevabı verecektir buna inanıyorum. Burası Paris mi? Sen ne yapıyorsun? 15 Temmuz'da zaten herkes dersini aldı. Bu ülkede bundan sonra bu tür olaylara girişenler bunun bedelini öder.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 17:41

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER