Erdoğan: Bu topraklar şehit kanlarıyla yoğrulmazsa ancak arazi olur

Erdoğan, asker cenazesinde konuştu

Erdoğan: Bu topraklar şehit kanlarıyla yoğrulmazsa ancak arazi olur

İdlib'de hayatını kaybeden Uzman Çavuş Emre Baysal'ın cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu topraklar sıradan topraklar değil, şehit kanlarıyla yoğurulmazsa ancak arazi olur" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib’de Suriye ordusunca TSK güçlerine düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Uzman Çavuş Emre Baysal’ın cenaze törenine katıldı.

Pendik’teki 15 Temmuz Şehitler Camisi’nde düzenlenen cenazeye askerin ailesi, yakınları, AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, askeri personeller ve emniyet mensupları ile çok sayıda vatandaş da katıldı.

Cenazede halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda musallada, sandukası içerisinde bulunan Emre şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Biz biliyoruz ki şehitlerimiz sevgililer sevgilisi Peygamberimize komşu. Biz şimdi onu ulu makama uğurluyoruz.

Şu anda Suriye’de belki Libya’da belki çok daha farklı yerlerde, geçmişte nasıl bu mücadeleyi vermişsek bundan sonra de yine aynı mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Şunu bilmemiz lazım ki şehitler tepesi hiçbir zaman boş değildir, boş kalmayacaktır.

Bu topraklar sıradan topraklar değildir. Yoksa arazi olur. Ama şehit kanlarıyla yoğrulduğu zaman şühedanın fışkırdığı toprak olur" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2020, 11:05

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 10 ay Önce

Ne utanmaz ahlaksiz yaratik oglunu gonder sehit tepesi bos kakmasin

SIRADAKİ HABER