Erdoğan: Beyoğlu'ndaki marjinaller rahat durmazlarsa kulaklarından tutar fırlatırız

Erdoğan, AK Parti Beyoğlu Kongresi'nde konuştu

Erdoğan: Beyoğlu'ndaki marjinaller rahat durmazlarsa kulaklarından tutar fırlatırız

AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Beyoğlu Kongresi'nde konuştu.

''Türkiye'nin sınırötesinde ne işi var diyen her kişi aslında birliğimizden bütünlüğümüzden geleceğe güvenle bakmamızdan rahatsızlığını dışa vuruyor. Bunlar kafaları karıştırmak için atmadık takla bırakmayanların argümanlarıdır'' diyen Erdoğan, ''Biz bunları Gezi olaylarından tanırız. Biz bunları 17-25 Aralık olaylarından tanırız. Biz bunları 15 Temmuz'dan tanırız'' diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Karşımızdaki şer ittifakıyla mücadele ederek bugünlere geldik. Artık şimdi işimiz daha kolay. Artık hedeflerine kitlenmiş bir Türkiye var. Bir yandan ülkemizin güvenliğini sağlarken, ekonomisini güçlendirirken, diğer yandan şehirlerimizin gelişmesine ve kalkınmasına yönelik projeleri hayata geçiriyoruz.

İstanbul'un tüm ilçeleriyle birlikte dimdik duracağız, hiçbir zaman bizi sindiremeyecekler. Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi kapsamında 80 bin kişinin tapu meselesi çözüldü. Emek sineması, İstiklal Caddesi Beyoğlu'nda yer alıyor, çalışmalar sürüyor."

'İstanbul'un vitrini' dediği Beyoğlu ile ilgili projeler bitince İstanbul'un bambaşka olacağını söyleyen Erdoğan, ilçede 134 bin nüfus ve 10 bin yeni esnaf hedefini açıkladı.

''Türkiye'nin Afrin operasyonundan bu ülkenin havasını soluyan, suyunu içip ekmeğini yiyen kimsenin rahatsız olmaya hakkı yoktur'' diyen Erdoğan, ''Bunların inlerine gireceğiz dedik. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Ne oldu, Suriye'ye kaçtılar'' diye devam etti.

ABD'nin Türkiye'yi aldattığını, ABD'ye herkes kendi yoluna dediklerini söyleyen Erdoğan, ''Bir gece anısızın Afrin'e girebilirz dedik ve girdik. Şu an itibarıyla Afrin ve Sincan'da etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3732 oldu. Mücadelemiz devam ediyor mu ediyor, edecek'' diye konuştu.

Afrin'de Türk askerlerinin halkla ilişkileriyle ilgili ''Biz buyuz be, Türk milleti bu, Türk askeri bu'' dedi.

Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi'nde Afrin harekatı için lokum dağıtan gruba öğrencilerin 'savaşın lokumu olmaz' diyerek tepki göstermesiyle ilgili şunları söyledi:

''Bir üniversitemizde şehitlerimizin hatıralarını yad etmek için düzenlenen etkinliğe tahammül edemeyen zihniyet bu ülkeye ve millete ait değildir. 'Efendim bu üniversite çok popüler bir üniversite, çok kalite bir üniversite, bu üniversite marka bir üniversite…' Tamam da bu üniversitenin içinde affedersiniz bu tür teröristler olduktan sonra, bu tür terörist öğrenci olduktan sonra bunlar o markaya leke sürüyor. Onları da inlerinden bulup çıkarıp gereğini yapıyoruz, yapacağız.''

''Okul koridorlarında, kantinlerinde, bahçelerinde adeta terör estiren bu çapulculara kesinlikle meydanı bırakmayacağız. Bu da böyle biline.''

''Bu üniversitelerdeki hocalarımızın da çok dikkatli olması gerekir, bu öğrencilerle ilişkileri olduğunu saptarsak onların da gereğini yaparız.''

Erdoğan Beyoğlu'nda marjinaller olduğundan söz ederek ''Marjinaller edepleriyle durdukları sürece bu ülkenin renklerinden biri olacaklardır. Rahat durmazlarsa kulaklarından tutar,  ait oldukları yere fırlatırız. Gerekeni yaparız. Bu ülkenin huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yoktur. Aziz şehitlerimize kimse laf uzatamaz'' dedi.

Anamuhalefet partisine de yüklenen Erdoğan ''CHP'nin Genel Başkanı ve yöneticileri o kadar çok yalan, yanlış, iftira dile getiriyorlar ki biz artık takibi bıraktık. Bunlar değil miydi Afrin'e girişimizin doğru olmadığını söyleyen? 'Afrin'e girmek yanlıştır' diyen bunlar değil miydi ama Afrin zaferi ilan edilince bu sefer de utanmadan, sıkılmadan Afrin zaferini kutlamaya kalktılar. Sıkıysa kutlama. Çünkü bu millet o zaman Osmanlı tokadını bunlara farklı atar'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2018, 14:44

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslan
Aslan - 2 yıl Önce

insanlar icin büyük bir felaket

Selam
Selam - 2 yıl Önce

Tehtit etmediği kişi kalmadı

SIRADAKİ HABER