Erdoğan: Afrin operasyonu önümüzdeki günlerde başlayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'de yeni operasyonlar düzenleyeceğini açıkladı

Erdoğan: Afrin operasyonu önümüzdeki günlerde başlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Ocak'taki AKP Elazığ İl Başkanlığı kongresine katıldı.

Kongredeki konuşmasında Afrin operasyonu ile ilgili mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ordu kurduklarını sandıkları çapulcuları 1 haftayı bulmaz nasıl darmadağın edeceğimizi görecekler" dedi.

Erdoğan, "Fırat Kalkanı Harekatı ile bu koridoru tam ortasından bıçakla kestik ve bir gece ansızın vurduk. Şimdi İdlip Operasyonu ile bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz Afrin'deki teröristler teslim olmazlarsa orayı da başlarına yıkacağız, öyle bilinsin. Münbiç'te bize verilen sözler tutulmazsa, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Irak'a kadar, sınırlarımız boyunca tek bir terörist kalmayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Suriye'deki terör örgütünü destekleyen sözüm ona müttefiklerimizi bir kez daha kendilerini test etmeye davet ediyorum. Sadece 2017 yılı boyunca Suriye'de terör örgütüne Amerika'nın göndermiş olduğu silah sayısı ne biliyor musunuz?, 4 bin 900. Bunları biz biliyoruz. Böyle müttefiklik olmaz, böyle stratejik dayanışma olmaz.

Sen PYD'ye YPG'ye bu silahları vereceksin, ondan sonra bize 'Biz sizinle stratejik ortağız.' diyeceksiniz. Bunu kimse yemez. 2 bin uçak dolusu silahı da derme çatma havaalanlarına indirip örgüte teslim ettiğinizi biliyoruz.

Artık kimse bize bu silahlar oradaki kuvvetlerimize lazım safsatasını tekrarlamasın. Kimse bizim zekamızla oynamasın. Türkiye olarak tüm samimiyetimizle bölge politikalarımızı yine de Amerika ile yürütmek istiyoruz. Bu tek tarafın isteği ile olmaz. Yılanla yatağa giren neticelerine katlanır. Amerika kendini kandırıyor. Yılan çukuruna sapmakta bu kadar ısrarcıysa kendisi bilir. Biz kendi başımızın çaresine bakarız. Bir araya toplayıp ordu kurduklarını sandıkları çapulcuları bir haftayı bulmaz nasıl darmadağın edeceğimizi görecekler” dedi.

‘TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET’

Erdoğan, slogan atan tribüne doğru dönerek, "Bugün Elazığ bir başka, yav sizin gadanızı alam be.." diye cevap verdi.

Erdoğan, "Elazığ'dan rabiamızı öyle bir haykıralım ki, dostlarımızın yüreği ferahlasın, düşmanlarımızın kalbi darlansın. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Türkü, Kürdü, Zazası, Gakkokuşu, Arabı, Arnavut ile velhasıl 80 milyon tek millettir ve bizi bölemeyecekler. Tek bayrak, bayrağımızın rengi belli şehidimizin kanı, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehitlerimizin ta kendisidir. Tek vatan, 780 bin kilometrekare ile tek vatandır, vatanımızı bölemeyeceklerdir. Kim ki bölmeye teşebbüs ederse F-16larımız, helikopterlerimiz, tanklarımız, toplarımızla, inlerine gireriz. Gabar, Tendürek, Cudi, Kato'da girdik mi? Yetmedi ta Kandil'e kadar girdik. Yetmeyecek daha da gideceğiz. Herkes haddini bilecek. Bu millete saldıranlar bunun bedelini ağır ödeyecek." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 08:57

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Sen
Sen - 3 yıl Önce

Kurt dusmani .. senin sonun yaklasiyor.

SIRADAKİ HABER