EMEP: Kararımız ittifak hukukuna aykırı değil

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan’dan açıklama

EMEP: Kararımız ittifak hukukuna aykırı değil

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan tarafından yapılan yazılı açıklamada “Partimizin kararı, HDP ile olan ittifak hukuku açısından herhangi bir yanlışlık içermemektedir” denildi.

EMEP’in seçim hükümetinde yer almayı kabul etmemesi ve EMEP eski genel başkanı Levent Tüzel’e yapılan bakanlık teklifini reddetmesi bir süredir kamuoyunda tartışılıyordu.

Son olarak HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, “EMEP’in ve Levent Tüzel’in tutumunun ittifak hukuku ile bağdaşmadığı” yönünde bir açıklaması çeşitli basın organlarında yer almıştı.

EMEP tarafında yapılan açıklamada “Sayın Demirtaş’ın bu açıklamasını doğru bulmadığımızı ve bu tartışmanın partimiz ve HDP yönetimi açısından basın üzerinden sürdürülmesinden yana olmadığımızı bu vesile ile vurgulamak istiyoruz” denildi.

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle sona erdi:

“Partimizin kararı, HDP ile olan ittifak hukuku açısından herhangi bir yanlışlık içermemektedir. Aksine ittifak hukuku böylesi farklı tutum ve yaklaşımların olabileceğini içeren bir hukuktur. Partimiz bu güne kadar üzerinde mutabık olduğumuz ittifak hukukuna uygun davranmıştır. Sayın Demirtaş bunu en iyi bilen kişilerden birisidir.

Partimizin Genel Yönetim Kurulu (GYK) toplantı halindedir. Siyasi gelişmeler ve seçimler konusundaki değerlendirme ve kararını kamuoyuyla en kısa sürede paylaşacaktır.

Demokrasi güçlerinin birlikte hareketini ve ortak mücadelesini güçlendirmek konusunda partimiz her dönem üzerine düşeni yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir. Bu konuda özenli ve yapıcı bir tutum içerisinde olmak hepimizin ortak sorumluluğudur diye düşünüyoruz.” (Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 13:17

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER