Emek Gençliği üyesi Selahaddin Adın Rojava'da yaşamını yitirdi

Emek Gençliği üyesi 18 yaşındaki Selahaddin Adın, Rojava'da IŞİD güçleriyle girilen çatışmada hayatını kaybetti…

Emek Gençliği üyesi Selahaddin Adın Rojava'da yaşamını yitirdi

Emek Gençliği yaptığı bir açıklama ile Emek Partisi'nin Emek Gençliği üyesi Selahaddin Adın’ın (Bager Grafolekt) Rojava'da yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Emek Gençliği’nin yaptığı açıklama şöyle:

''Emek Gençliği üyesi Selahaddin Adın Yoldaşımız (Bager Grafolekt) Rojava’da yaşamını yitirdi.

IŞİD Kobanê’ye yönelik saldırıları devam ederken, Kobanê ve tüm Rojava halkı barbarlığa direnmektedir.

Birkaç hafta önce Rojava halkıyla dayanışmak için Rojava’ya giden Emek Gençliği üyesi 18 yaşındaki Selahaddin Adın (Bager Grafolekt) IŞİD güçleriyle girilen çatışmada hayatını kaybetmiştir.

Selahaddin Yoldaşımız, emperyalist güçlerin ve işbirlikçilerinin bölgeyi yeniden düzenleme ve Rojava halkını boğarak teslim alma girişimlerine karşı duyduğu öfkeyle Rojava bölgesine gitme kararı almıştır.

Emek Gençliği, Türkiye’nin dört bir tarafında IŞİD’in başta Kobanê olmak üzere halklara yönelik saldırılarına karşı sokaklara çıkmış; üniversite, lise ve sanayi havzalarında bu saldırıları teşhir etmiş ve Türkiye gençliğini IŞID ve çetelerine karşı tavır almaya çağırmıştır.

Bizler yıllardır Türkiye’de bağımsızlık, demokrasi ve sosyalizm mücadelesi veren gençler olarak bu yolda mücadelemize devam edeceğiz.  Selahaddin Adın (Bager Grafolekt) yoldaşımızın ailesinin ve Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkes her milliyetten Türkiye gençliğinin başı sağ olsun.

Türkiye’de  Rojava’ya destek eylemlerine devam edeceğimizi, Rojava halkı ile dayanışmamızı güçlendireceğimizi belirtiyoruz.''

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 18:13
YORUM EKLE