Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın 'tatil' eleştirisine yanıt

Erdoğan İmamoğlu’na “İstanbul'u sel götürüyor, beyefendi tatilde" demişti

Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın 'tatil' eleştirisine yanıt

Erdoğan'ın "tatil" eleştirilerine yanıt veren Ekrem İmamoğlu, "Bu kadar yılı kalkıp bir güne, bana yüklemeleri şaşırtıcı" dedi. 
 
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da yoğun yağış nedeniyle sel yaşandığı gün kendisinin tatilde olmasına ilişkin eleştirilerine yanıt verdi. 
 
İstanbul’daki sel sırasında tatilde olduğuna ilişkin eleştirilerle ilgili bir soruya İmamoğlu, "Tatille ilgili göndermeler ne yazık ki, bitmiyor. Buna Sayın Cumhurbaşkanının katılması çok enteresan. Çünkü 1994 yılından beri 25 yıldır İstanbul’u yönettiğini kendileri, belediye başkanlığı, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı dönemleri var. Yine kendi siyasi partilerinin belediye başkanları var. 25 yıldır birçok defa ne yazık ki, ölümcül seller yaşandı, onlarca insan hayatını kaybetti. Bu kadar yılı kalkıp bir güne, 40 günlük süre içerisinde bana yüklemeleri ve bunu bir tatile bağlayarak bu şekilde vatandaşa şikayet etmeleri çok üzücü, şaşırtıcı. Her şeye rağmen İstanbul’da bir sel yaşanmıştır ki, ben hemen orada oldum" dedi.
 
Erdoğan İmamoğlu’na “İstanbul'u sel götürüyor, beyefendi tatilde. Dün bir bugün iki. Ne belediye başkanıyken ne de Cumhurbaşkanlığımda ben böyle tatil yapmadım" demişti. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 09:51

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER