Ekmeleddin İhsanoğlu Akit muhabiriyle tartıştı

İhsanoğlu 'Ekmeğin fiyatı nedir?" sorusuna sert cevap verdi…

Ekmeleddin İhsanoğlu Akit muhabiriyle tartıştı

Cumhurbaşkanı adayı 'Ekmeleddin İhsanoğlu', Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yeni Akit gazetesi muhabirinin, " Ankara ve İstanbul 'da ekmeğin fiyatını biliyor musunuz ?"sorusuna İhsaoğlu, " Ekmek 1 Lira 'dır. Halk ekmeği ise 60 Kuruş'tur. Cevabım yeterli değilse Siz benim ağzımdan istediğiniz cevabı yazabilirsiniz. Çünkü sizin adetinizdir" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na bir basın mensubu, " Anadolu insanının sizin hakkınızda şöyle bir tespiti var; 'Ekmeleddin İhsanoğlu, uzun sürü halktan kopuk kaldı. Halkın içersine karışamadı.' Mesela şöyle ilginç bir görüş var ; 'Eminim ki sloganı 'ekmek' olan Ekmeleddin İhsanoğlu, ekmeğin fiyatı nedir bunu dahi bilmiyordur.' şeklinde görüşler belirtiliyor. Buna ne derseniz ? Ankara'da ve İstanbul'da ekmek ne kadar efendim ?" diye soru yönetti.

İhsanoğlu ise, "Ekmeğin fiyatını bilmiyorsanız ben size söyleyeyim. Ekmek 1 Lira'dır. Halk ekmeği ise 60 Kuruş'tur. Cevabım yeterli değilse Siz benim ağzımdan istediğiniz cevabı yazabilirsiniz. Çünkü sizin adetinizdir" dedi. Basın mensubu ise İhsanoğlu'na "Ben halkın görüşünü yansıtmaya çalıştım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2014, 14:43
YORUM EKLE