Ekinci'den Bakan Soylu'ya: Demirtaş'a yaptığınız hakareti size iade ediyorum

HDP'li Ekinci, Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi

Ekinci'den Bakan Soylu'ya: Demirtaş'a yaptığınız hakareti size iade ediyorum

HDP'nin Danışma Kurulu üyelerinden Tarık Ziya Ekinci, Nusaybin’de 14 gündür haber alınamayan Koruköy’de bir vatandaşın işkence gördüğü iddiası üzerinden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için “Demirtaş denen o adam müsveddesi de milleti birbirine kırdırmak için meydanlara çağırıyor” ifadesini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi.

"Demirtaş'a yapılan hakaret bütün sevenlerine ve onun şahsında HDP'ye oy verenlerin tümüne yapılmış bir hakarettir" diyen Ekinci, "Ben de HDP seçmeni olduğum için Demirtaş'a yaptığınız hakareti şahsıma yapılmış bir hakaret sayıyor ve size aynen iade ediyorum" ifadesini kullandı.

Tarık Ziya Ekinci'nin mesajı şöyle: "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya; Bakan olmak size vatandaşa hakaret etme hakkı vermez. Size tevdi edilen makamı keyfi olarak kullanma hakkınız yoktur. Selahattin Demirtaş oy verdiğim partinin genel başkanı ve Türkiye'nin en yetenekli en değerli siyaset adamıdır. Ona yapılan hakaret bütün sevenlerine ve onun şahsında HDP'ye oy verenlerin tümüne yapılmış bir hakarettir. Ben de HDP seçmeni olduğum için Demirtaş'a yaptığınız hakareti şahsıma yapılmış bir hakaret sayıyor ve size aynen iade ediyorum." (Kaynak: T24)

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2017, 08:24

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER