Dünyaca ünlü karikatürist Erdoğan'ı böyle çizdi

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyareti Avrupa'da yankısını sürdürüyor

Dünyaca ünlü karikatürist Erdoğan'ı böyle çizdi
Viyana'da yaşayan Slovakya kökenli ünlü karikatürist Marien Kamensky 'Erdoğan'a rüşvet' isimli çizdiği karikatüründe Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı  ‘köpek’ şeklinde tasvir etti.

Dünyaca tanınmış birçok dergi ve gazetede karikatürleri yayınlanan Marian Kamensky bugün Twitter sayfasında paylaştığı bir karikatürle Almanya Başbakanı Merkel'in Türkiye ziyaretine ve Erdoğan ile görüşmesine yer verdi.Bir el arabası dolu parayla Erdoğan'a doğru yürüyen Merkel'in karşısında 'köpek' tipli, ağzını açmış   Erdoğan ve arkasında ise kuyrukta bekleyen mülteciler resmedilmiş.Marian Kamensky iki gün önceki karikatüründe ise Avrupa, Mülteciler, Suriye, Esad, Putin, Erdoğan, IŞİD ve Merkel'i aynı resimde biraraya getirmişti.

Elindeki torbada üzerine 3 milyar euro yazan Alman Başbakanı Merkel, yanıbaşındaki eli IŞİD militanının omuzunda olan (maskeli ve elindeki hançerle bir kürdü boğazlamaya hazır ) asker elbiseli Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şunları söylüyor. "Sevgili Recep, burada mülteci akınını durdurman için sana küçük bir avans var."  Karşısında ise konuşmaları merakla izleyen eli silahlı Putin ile Esad var.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 00:00
YORUM EKLE