"Dündar ve Gül’ün beraat etmelerini arzu ederim"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin "Medya ve Siyaset İlişkileri" panelinde konuştu

"Dündar ve Gül’ün beraat etmelerini arzu ederim"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Can Dündar ve Erdem Gül’ün yargılanma sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Mehmet Ali Şahin şöyle konuştu.

"Şu anda kamuoyunda çokça tartışılan iki basın mensubuyla ilgili bir dava cereyan ediyordu. Geçenlerde ilgili mahkeme bir karar verdi. İki gazeteci bir hüküm aldı ama henüz Yargıtay aşaması var, kesinleşmiş değil. Herhangi bir tutuklama kararı verilmedi. Basın mensuplarının çok dikkatini çeken, takip ettikleri, kamuoyunun da takip ettiği bir davaydı. Bunlar yargı süreçleridir. Temennim de şudur; Yargıtay safhasında bu arkadaşlarımızın dosyalarının dikkatlice incelenerek beraat etmelerini arzu ediyorum.

Ben kimsenin ceza almasından hoşnut olan biri değilim. Ama bağımsız yargı organları bir karar vermiştir. Yargı organlarının verdikleri karar eğer bizim beklediğimiz gibi bir kararsa onu alkışlıyoruz. Eğer beklemediğimiz gibi bir kararsa, böyle bir karar mı olur diyoruz.

Dolayısıyla yargı organlarının kararlarını değerlendirirken kendi beklentimize göre değil, dosya kapsamına göre deliller isabetli değerlendirilmiş mi, adalet yerini bulmuş mu bulmamış mı buna bakmak gerekir.’’

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 00:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER