DSP adayı Akit'e konuştu: CHP ile HDP ittifak yapıyor

“CHP’den aday gösterilen arkadaş şimdiye kadar CHP’liyim, ya da solcuyum demiş mi?”

DSP adayı Akit'e konuştu: CHP ile HDP ittifak yapıyor

DSP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan Haydar Yılmaz, yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP’nin HDP ile işbirliği yaptığını savunan Yılmaz, seçilirse ‘dikey yapılaşma’ ile mücadele edeceğini ve Ankara’daki tek sol aday olduğunu söyledi.

Akit’ten Ömer Faruk Şahin’e konuşan DSP’nin Ankara adayı olan Haydar Yılmaz, şunları söyledi:

 “Ankara’da solun adayı var mı? Yok. CHP’den aday gösterilen arkadaş şimdiye kadar CHP’liyim, ya da solcuyum demiş mi? Böyle bir şey söz konusu değil. Cumhuriyet Halk Partisi’ni yöneten kadrolar şu anda solu da paramparça ederek insanları çaresiz hale getirdiler. Sadece Haydar Yılmaz değil, tüm Türkiye’de istifa edenlerin, gidenlerin, bağımsız aday olanların haddi hesabı yok. İstanbul’dan Ankara’ya ‘Temiz toplum, temiz siyaset’ diyerek yürüyen örgütler var… HDP ile gizli ittifak iddiaları basında sıkça yer alıyor. Onlar da bunu yalanlıyorlar mı bilmiyorum. Ama çok fazla yazılıp çiziliyor. Burada belediye başkanlığı yapmış birisi olarak Ankara’yı tanıyan biriyim. Yeşil alanların korunmasına çok önem veren biriyim. Eğitim, kültür ve sanat bizim için çok önemli başlıklar. Dikey yapılaşma meselesine de el atacağım.”

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 12:54

YORUM EKLE
YORUMLAR
sabri akpınar
sabri akpınar - 2 yıl Önce

aday gösterilmeyince ekmegini yedigin tabaga işiyosun. adına yazık. degiştir. ne kadar kemik attılar önüne.

Volkan
Volkan - 2 yıl Önce

KILIÇDAROGLU 9 SEÇİM KAYBETMİŞ KOLTUGU BIRAKMAMIŞ deniz Baykal tekerlekli sandalye ile koltuku bırakmamış ama chp de Ahmet e mehmet e ayşe fatmaya yeter deniliyor deniz Baykal a yater degil kılıçdaroglu na yeter degilmi hak deniz ile Kemal a hukuk deniz ile kemal a adalet deniz ile kemal a işte chp

SIRADAKİ HABER